Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія планувала використати в Білорусі танки з окупованих районів Донбасу – Лисенко

За словами військового речника, техніка банально не доїхала на місця маневрів.

Українські військові спостерігачі обережно коментують побачене на спільних російсько-білоруських навчаннях "Захід-2017". Офіційні представники кажуть, що бачили надто мало, щоби підтвердити чи спростувати тези організаторів про оборонний характер військового вишколу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Тим часом один із речників Міноборони Андрій Лисенко заявив, що в маневрах мали брати участь танки з окупованих бойовиками районів Донбасу. "Ми отримали дані розвідки, що більшість колон, які мали б вийти у пункти зосередження для виконання паралельних завдань у рамках навчань "Захід-2017" – вони просто не доїхали, тому що чомусь закінчилося пальне. Один з підрозділів на Луганщині, який мав у своєму складі 11 танків, всього 3 танки були здатні рушити і виконувати завдання, всі інші несправні", - твердить представник українського військового відомства.

ВідеоРосіяни пояснили, чому їхні військові літаки порушили повітряний простір Литви

Це не єдиний скандал, пов'язаний із маневрами в Білорусі. Так, два російських літака Іл-76 під час навчань вдерлися в повітряний простір Литви, мотивуючи це грозовим фронтом на їх наміченому шляху та потребою обійти його з питань безпеки. "Міністерство закордонних справ висловило послу Росії протест і зажадало од відповідальних інстанцій Росії невідкладно надати роз'яснення щодо цього інциденту і вжити всіх необхідних заходів до того, щоби надалі схожі інциденти не повторювалися", - відреагували на це у Вільнюсі.

Фотогалерея Путін з біноклем і політ білоруських винищувачів. Reuters показало фото навчань "Захід-2017" (29 фото)

Загалом великі маневри, які занепокоїли Україну та Захід, добігають кінця, хоча навряд чи ажіотаж навколо них спаде одночасно із завершенням активної фази навчань. Військові експерти кажуть, що Москва не попереджатиме про свої наступні дії, тому ризик гібридної активності відносно України, країн Балтії чи Польщі зберігається. Крім того, активно обговорюється версія про вичікування росіянами потрібного моменту та залишення для цього на території Білорусі зброї та спорядження, що були завезені нібито для військових навчань.

Кореспондент ТСН Ганна Бока

Залиште свій коментар

Вибір редакції