Росія планує відкрити в Україні більше своїх консульств

Міністерство закордонних справ Росії хочуть відкрити в Україні ще 3-4 консульства там, де ще немає російських представництв.

У МЗС Росії вважають за доцільне відкрити додатково 3-4 консульства для забезпечення інтересів громадян Росії в Україні.

Про це заявив директор консульського департаменту МЗС РФ Андрій Карлов, виступаючи на "круглому столі" в Держдумі Росії.

"Ми хотіли б відкрити 3-4 консульства додатково в Україні", - сказав Карлов.

За його словами, йдеться про міста України, де немає російських консульств.

Водночас, він відзначив, що це залежатиме від того, чи буде виділено на ці цілі додаткове фінансування.

"Питання в тому чи дадуть нам гроші чи ні. Це питання не тільки придбання будівель, насамперед у штатному розписі нашого департаменту. З того, що є додатково виділити людей для роботи в цих пунктах просто неможливо", - сказав Карлов.

Відповідаючи на питання, яку позицію займає українська влада, він повідомив, що у вересні минулого року питання відкриття додаткових консульств порушувалося на консультаціях з українського боку.

"Навіть за того уряду і за того президента якогось неприйняття я не бачив", - сказав він.

Він відзначив, що в консульстві РФ у Львові працює лише три людини, при тому, що "цей регіон складний для наших співвітчизників".

Окрім того, Карлов повідомив, що консульських установ у багатьох інших країнах також недостатньо.

У матеріалах до "круглого столу" "Про розвиток подвійного громадянства й становище громадян РФ, які постійно проживають і тимчасово перебувають за кордоном" повідомляється, що в країнах пострадянського простору на початок 2010 року перебувало майже 800 тис. російських громадян, з них в Україні – 85 тис.106 осіб.

На сьогодні працюють консульський відділ посольства Росії в Києві, генеральне консульство Росії в місті Харкові, генеральне консульство Росії в Одесі, генеральне консульство Росії у Львові і генеральне консульство Росії в Сімферополі.

Читайте також:

Янукович зустрівся з Мєдвєдєвим та Московським патріархом

Янукович ліквідував комісію зі вступу України до НАТО

У Росії підтвердили участь своїх солдатів у параді на Хрещатику

Росія подала документи на право власності 78 об'єктів в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: