Росія погодилася змінити газові контракти з Україною

Володимир Путін після зустрічі з Юлією Тимошенко погодився змінити газові домовленості з Україною.

Тимошенко та Путін
tymoshenko.ua
Путін зустрівся з Тимошенко і погодився на зміни газових контрактів
Росія і Україна домовилися скорегувати домовленості в газовій сфері.

Про це заявив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін на прес-конференції після переговорів з прем'єром України Юлією Тимошенко.

"Ми погодилися скорегувати наші попередні домовленості, в результаті їх оформлення жодних проблем виникнути не повинно", - сказав Путін.

Крім того, за словами Путіна, Україна і Росія домовляться про нові об'єми постачання газу в 2010 році.

Він також підкреслив, що РФ гарантує точне виконання своїх обов'язків, які зафіксовані в газовому контракті.

Зазначимо, що раніше Тимошенко запевнила, що Україна буде чітко виконувати зобов'язання щодо транзиту російського газу до Європи, а також з оплати палива.

Тимошенко відзначила, що підписання контрактів на постачання газу в Україну і транзит через її територію до 2019 року стало "справжнім правилом у відносинах".

Нагадаємо, 19 листопада у Ялті розпочалося засідання Комітету з економічного співробітництва російсько-української міждержавної комісії. На ньому присутні прем'єр-міністри України і Росії Юлія Тимошенко і Володимир Путін.

Голови українського та російського урядів також погодилися підписати стратегічний контракт в атомній сфері до 2020 року. Зокрема, Москва і Київ домовилися про співпрацю у будівництві двох атомних енергоблоків Хмельницької АЕС.

Зазначимо, що зміни газових угод вимагав президент України Віктор Ющенко. Він, зокрема, звернувся з посланням до президента РФ Дмитра Мєдвєдєва, яке розмістив на Ітнернет-сайті.

Ющенко звернув увагу Мєдвєдєва на низку проблем, які потребують невідкладного вирішення з метою налагодження взаємовигідної співпраці в газовій сфері. За його словами, У контракті купівлі-продажу газу закладено принцип "бери або плати", а контракт про транзит не передбачає "транспортуй або плати".

У Кремлі послання Віктора Ющенка Дмитру Мєдвєдєву назвали таким, що містить елементи політичного шантажу.

"Спроба залякати Росію і Європу прогнозами кризи в транзиті газу - це вже щось зі сфери політичного шантажу ", - зазначив помічник російського президента Сергій Приходько.

Читайте також:

Україна та Росія погодилися співпрацювати в атомній сфері

Тимошенко пообіцяла Путіну платити за газ

Тимошенко та Путін усамітнилися в Лівадійському палаці

Ющенко вимагає в Мєдвєдєва переписати газові контракти 

ВідеоРосія погодилася змінити газові контракти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: