Росія погрожує Україні "масовим" переглядом газових контрактів

У Москві недвозначно заявили, що українська ГТС повинна бути модернізована лише на тих умовах, які вигідні Росії.

Росія допускає перегляд контрактів з Україною на поставку і транзит газу, у разі якщо російські інтереси не будуть враховані при модернізації української газотранспортної системи.

Про це сказано в повідомленні Міністерства енергетики Росії.

"Реалізація двостороннього підходу без врахування інтересів країн-постачальників призведе до ризиків функціонування сформованої системи торгівлі газом на основі довгострокових контрактів на поставки й на транзит газу, оскільки викличе необхідність їх масового перегляду", - сказано в повідомленні.

У повідомленні зазначається, що Росія одним зі своїх пріоритетних завдань вважає гарантоване забезпечення надійних і безперебійних поставок російського газу європейським споживачам, що прямо впливає на глобальну енергетичну безпеку. У зв'язку з цим, модернізація української газотранспортної системи є одним із найбільш корисних заходів у цьому напрямку.

"Українська ГТС як частина єдиної системи газопостачання колишнього СРСР технологічно пов'язана з російською ГТС. З метою скорочення технологічних ризиків будь-який процес капітальної модернізації ГТС України необхідно погоджувати з Росією - країною постачальником", - сказано в заяві.

Нагадаємо, російська влада переконана, що, підписавши угоду про модернізацію української газотранспортної системи, Україна та Єврокомісія проігнорували позицію Росії.

У зв'язку з цим Москва зробила декілька різких заяв і запропонувала провести ще один раунд відповідних переговорів.

В свою чергу українська влада стверджує, що підтримує участь Росії у модернізації, але виступає проти її можливих намірів стати співвласником ГТС чи встановлювати ціни на транзит газу територією України.

Читайте також:

Ющенко не хоче ділити газову трубу з Росією

ПР: модернізація ГТС без Росії - це мемуари

Путін: Росія перегляне відносини з ЄС, якщо її ігноруватимуть

Росія підозрює, що Європа зазіхає на українську трубу

Росія попередила, що через декларацію газ для України може подорожчати

"Газпром" пообіцяв підняти ціну на газ для України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: