Росія погрожує Україні штрафами та новою "газовою війною"

Росіяни погрожують Україні газовими санкціями та прямо заявляють про претензії на українську газову трубу.

1 січня 2010 року Росія може поставити перед Україною питання про сплату штрафних санкцій за недобір газу. Про це під час відеомосту "Москва - Київ" заявив заступник голови Державної думи РФ Валерій Язєв.

"Україна не вибирає законтрактовані об'єми газу. Згідно з контрактом, вона зобов'язана була купувати певні об'єми газу, а саме не менше 80% від законтрактованих об'ємів. Якщо вона йде ще нижче, то повинна платити за це штраф", - наголосив російський політик.

"Сьогодні правова контрактна база повинна виконуватися. "Газпром" досі бере плату з України за фактично вибрані об'єми і не штрафує за недобір. Але я думаю, це повинно бути предметом розгляду . Тому може бути, що 1 січня стане питання, і потрібно буде платити за невибрані об'єми газу", - пояснив він.

Також Язєв підкреслив, що "конструктивним рішенням було б створення міжнародного консорціуму за участю Росії, Німеччини і України з можливістю управління ГТС України, не обмежуючи суверенітет України, а узявши в оренду".

"Цей би варіант сприяв енергетичній безпеці, але поки що він не рухається. Залишається покладатися на запевнення Юлії Тимошенко, що до 31 грудня ми вирішимо всі питання українського транзиту", - відзначив він.

Крім того, заступник спікера Держдуми заявив, що РФ бачить загрозу припинення транзиту її газу через територію України до Європи.

"Сьогодні відсутні міжправові регулятори, які б не дозволили Україні припиняти транзит російського газу. Є загроза українського транзиту і про це потрібно відверто признатися", - відповів Язєв на питання про ймовірність повторення "газової війни" України та Росії, яка була в січні 2009 року.

"Однією з фундаментальних проблем залишається трубопровідний монополізм України, який почне розшиватися тільки через 3-4 роки, коли з'являться нові трубопроводи. Ще однією проблемою є складна соціально-політична і економічна ситуація в Україні, яка створює складнощі з розрахунками за газ за ринковими цінами", - пояснив політик.

Також він не виключив, що газова тематика використовуватиметься в ході президентських виборів в Україні.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявляла, що наступного року в газових відносинах України та Росії не буде жодних ускладнень. Пізніше прем'єр запевнила, що наступного року Україна обсяги закупівлі російського газу.

В той же час, "Газпром" наполягає на збереженні нинішніх обсягів закупівлі блакитного палива українською стороною.

Глава "Газпрому" Олексій Міллер вислови упевненість в тому, що Україна має гроші для того, щоб купувати газ.

Читайте також:

"Газпром" наполягає на збереженні обсягів закупівлі газу Україною

Борги за газ в Україні сягнули майже 3 мільярдів гривень

"Газпром" не дозволить Україні економити на газі

"Газпром" отримав від "Нафтогазу" неросійські гроші

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: