Росія пообіцяла Україні модернізувати її газові труби

За інформацією російського уряду, нова газова угода передбачає активну участь РФ у модернізації української ГТС.

Нова міжурядова україно-російська угода про співпрацю в газовій сфері передбачає участь РФ у модернізації газотранспортної системи України.

Про це повідомив російський міністр енергетики Сергій Шматко після зустрічі з комісаром ЄС із енергетичних питань Андрісом Пібалгсом.

"Ми обговорюємо з міністром Проданом це (угоду) приблизно з квітня. І цей проект має по-новому сформувати рамки, закріпити ті домовленості, які у нас на сьогоднішній день є", - наголосив Шматко.

За його словами, існуючі міжурядові угоди в цій галузі були підписані досить давно, робота ведеться вже більш, ніж півроку, й жодних ажіотажних речей як з одного, так і з іншого боку немає.

За словами міністра, переговори відбуваються достатньо успішно. "Є ряд речей, які сьогодні потрібно узгодити в Україні з різними гілками влади, тому в цій частині ми чекаємо відповідних сигналів з українського боку", - зауважив Шматко.

Разом із тим, він відмовився повідомити, на який термін передбачається підписати цю угоду. За його словами, обговорювана міжурядова угода спрямована на перспективу.

"Якщо ви пам`ятаєте, навесні цього року обговорювалася тема участі Росії в модернізації ГТС України", - додав Шматко.

Нагадаємо, раніше деякі ЗМІ повідомили, що нова газова угода може поставити Україну в умови кабальної залежності від РФ.

Зокрема, російський варіант газових домовленостей передбачає, що деякі об'єкти української ГТС будуть належати Росії, що наразі заборонено законодавством України.

Також росіяни прагнуть заборонити експорт свого газу, навіть надлишкового, Україною, а всі газові суперечки, в разі їх виникнення, розглядатиме арбітражний суд у Москві.

Разом із тим, у вітчизняному Мінпаливенерго наголосили, що текст нової газової угоди наразі не узгоджений остаточно.

Читайте також:

Росія запропонувала Україні нову кабальну угоду по газу

Ющенко впевнений, що Росія повинна 150 років безкоштовно давати Україні газ

Мєдвєдєв: виборчі перегони заважають Україні платити за газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: