Росія попередила Україну про наслідки дружби з Європою: не можна всидіти на двох стільцях

Росія висловила жаль з приводу того, що Україна не зацікавилася Митним союзом. На думку російської сторони, євроінтеграція - це ілюзія, яка принесе українцям розчарування.

Україні буде складно поєднати зони вільної торгівлі ЄС та СНД, заявив перший віце-прем'єр РФ Ігор Шувалов, попросивши сприйняти його слова - як дружнє попередження, а не як тиск.

"Скоріше, це експертна оцінка, неофіційна позиція РФ. Україна виявиться затиснутою між двома цими складними форматами, це не цілком комфортна ситуація", - сказав він, коментуючи плани Україна за суміщенням зон вільної торгівлі СНД і ЄС.

На думку Шувалова, це "якась ілюзія, що Україна зможе всидіти на двох стільцях - брати участь у зоні вільної торгівлі і СНД, і ЄС".

Перший віце-прем'єр також додав, що російська сторона продемонструвала Україні всі можливі позитивні результати співпраці в рамках Митного союзу. Однак після цього Росія переконалася в тому, що не всі її аргументи сприймаються. "На жаль, однак, ми приходимо до розуміння, що Україну участь у Митному союзі не приваблює ... Громадськість орієнтована в бік європейської інтеграції", - додав він.

Разом з тим Шувалов підкреслив, що при відкритті ринку України в рамках зони вільної торгівлі в ЄС ця країна відчує в повній мірі наслідки низької конкурентоспроможності своїх виробників.

Щоб нівелювати наслідки таких змін, Росії доведеться в свою чергу вживати необхідних захисних заходів. Вже зараз, відзначив Шувалов, російські виробники труб і кондитери страждають від поганої захищеності їхніх інтересів з боку держави.

У майбутньому РФ може ввести деякі обмежувальні заходи на постачання сільгосппродукції.

У кінцевому підсумку невступ України до Митного союзу може також негативним чином вплинути і на товарообіг. "Це не найкращим чином вплине на взаємний товарообіг, який щойно пожвавився", - підкреслив Шувалов.

Разом з тим перший віце-прем'єр РФ закликав не сприймати ці його коментарі в якості спроби чинити тиск на українську сторону. "Щоб не виникало проблем, ми вважаємо за потрібне попередити про ті негативні наслідки, які можливі", - додав він.

Як відомо, прем'єр-міністр РФ Володимир Путін є противником створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Євросоюзом. Під час візиту в Київ 12 квітня він в черговий раз заявив, що у разі створення ЗВТ Росія закриє доступ на свій ринок для низки українських товарів.

Натомість Москва пропонує Києву приєднатися до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану. У Кремлі запевняють, що завдяки Митному союзу Україна зможе отримати близько 100 мільярдів доларів додаткових надходжень до державного бюджету.

Читайте також:

У Росії вважають, що Україна все ж таки хоче у Митний союз

Ющенко: Митний союз загрожує Україні втратою незалежності

Путіну не вдалося заманити Януковича у Митний союз

Путін: РФ введе захисні заходи у разі входження України до зони вільної торгівлі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: