Росія попросила Україну не втручатися в її внутрішні справи в Криму

Росія жорстко відреагувала на наміри України вислати зі своєї території співробітників ФСБ та самій охороняти Чорноморський флот.

Заява голови СБУ Валентина Наливайченка про те, що співробітники Федеральної служби безпеки РФ мають залишити територію України, викликала жорстку реакцію в Москві.

За словами заступника голови комітету Державної думи РФ Геннадія Гудкова, рішення української Служби безпеки є безпрецедентним.

"Це крок до нагнітання напруженості. Співробітники ФСБ знаходяться на базі Чорноморського флоту на абсолютно законних підставах: є договір між Росією та Україною, згідно якому база має принцип екстериторіальності. Тому її склад і структура підрозділів - внутрішня справа РФ", - наголосив російський депутат.

Розкритикували рішення СБУ й деякі українські політики. Зокрема, член комітету Верховної ради з питань національної безпеки й оборони, "регіонал" Анатолій Кінах вважає, що намір вислати співробітників російської спецслужби може лише "зашкодити двостороннім українсько-російським відносинам".

В той же час, прес-секретар СБУ Марина Остапенко переконана, що питання виведення працівників ФСБ з території України є "виключно робочим".

"Валентин Олександрович (Наливайченко) раніше вже говорив, що офіцери ФСБ з 2000 року працювали на базі російського флоту для забезпечення його безпеки, і про це між спецслужбами двох країн були укладені певні угоди. Зараз же в Криму створений спеціальний контррозвідувальний підрозділ СБУ, який своїми силами може забезпечити безпеку російських моряків. Ми повідомили про це наших російських колег, і, наскільки я розумію, вони до цього поставилися нормально", - переконана речниця Служби безпеки.

Нагадаємо, 17 червня Валентин Наливайченко заявив, що після 13 грудня всі співробітники ФСБ РФ, які працюють над безпекою Чорноморського флоту РФ у Криму, повинні залишити територію України.

За словами керівника Служби безпеки, усі функції з охорони російських моряків покладено на підрозділи військової контррозвідки СБУ в Севастополі та Сімферополі. Всього в Криму працюють 19 офіцерів ФСБ.

В той же час, в російському МЗС заявили, що перебування співробітників ФСБ на території Криму узгоджене у двосторонніх угодах про перебування Чорноморського флоту на українській території.

Росіяни переконані, що співробітники їхніх спецслужб Крим не залишать.

Читайте також:

Росія: ФСБ працює в Криму з дозволу України

Російські спецслужби не збираються залишати Крим

Наливайченко знову закликав ФСБ покинути Крим

СБУ офіційно наказала 19 офіцерам ФСБ покинути Крим

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: