Росія порадила Україні самостійно погасити борги СРСР

Росія вважає, що 15 мільярдів доларів боргу СРСР Паризькому клубу Україна має виплатити самостійно.

Україні необхідно самостійно вирішити проблему боргу Зовнішекономбанку СРСР юридичним особам. Про це заявив віце-прем'єр і міністр фінансів Росії Олексій Кудрін.

"Якщо говорити про борги ЗЕБ перед підприємствами, у відносинах всіх країн наша позиція - цей борг беруть на себе уряди цих країн", - сказав він на 7-й Ялтинській щорічній зустрічі.

Кудрін також зазначив, що Україна до цих пір не ратифікувала нульовий варіант поділу боргів та активів СРСР.

"Формально спір з Україною не завершений, через це не маємо права на деякі активи", - сказав він.

За його словами, приблизна частка України в боргу СРСР Паризькому клубу була близько 15 мільярдів доларів, тоді як активів на неї припадало значно менше.

"Знаходиться в сплячому стані це питання. Це не перешкода в наших відносинах, ми винесли його за дужку", - підкреслив Кудрін.

За даними українського Союзу вкладників ЗЕБ СРСР, з 1992 року всі кошти клієнтів ЗЕБ СРСР заблокував уряд Росії, а потім, за її рішенням, протягом 90-х років вони були повернуті вкладникам - юридичним і фізичним особам РФ.

Пізніше - фізособам-резидентам України (близько 60 мільйонів доларів). Тоді як вимоги вкладників-юросіб колишнього СРСР, в тому числі Україна, залишилися неврегульованими.

Союз вкладників ЗЕБ СРСР, до складу якого входять понад 40 великих підприємств України, почав судовий розгляд у Стокгольмському арбітражному суді по поверненню заморожених вкладів на загальну суму понад 500 мільйонів доларів.

Читайте також:

До липня 2011 року Україна повинна виплатити боргів на 42 млрд доларів

У МВФ вважають, що економіка України вже відновилася

Україна взяла в борг 2 мільярди доларів

Зовнішній борг України перевищив 104 мільярди доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: