Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія посилила присутність в Азовському морі, перекинувши близько 40 бойових кораблів - розвідка

Українські військові запевняють, що для можливої повномасштабної операції РФ не вистачає плавзасобів.

Росія перекинула близько 40 бойових кораблів до Азовського моря.

Про це заявив представник ГУ розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький в ефірі "5 каналу".

"Дуже активні дії розпочалися в травні 2018 року. Нині, за нашими даними воєнної розвідки, близько 40 катерів, бойових катерів застосовує РФ в акваторії Азовського моря. Вони зайшли. Їх раніше в такій кількості не було. Це і катери ФСБ, і військові катери. Навіть два малих ракетних кораблі перекидались з Каспію в Азовське море, це була демонстрація посилення. Проблема полягає в тому, що до початку війни ми не змогли повністю домовитися про кордон. Це кордон і в Азовському морі, і Керченська протока – його нема", - наголосив він.

За словами Скібіцького, нині з боку РФ у Азовському морі є загроза, проте для проведення широкомасштабної операції їй бракує плавзасобів.

"Але накопичення цього озброєння і військ в Азовському морі є... Крім того, за лінією міжнародних агенцій Росія оголошує закритий якийсь район. Говорить, що там, наприклад, з 21 по 23 буде проведено якесь навчання. Три дні минуло. Термін збіг – жодного навчання там проведено не було. А воно спрямовано на те, щоб просто дестабілізувати все мореплавство і промисловий вилов риби в Азовському морі", - додав розвідник.

Окрім цього Скібіцький зазначив, що Росія почала активно контролювати все, що діється в Азовському морі і всю прибережну зону, що загрожує українській економіці.

"Взято під контроль сьогодні повністю всі морські шляхи цивільного судноплавства, які прямують до наших портів у Бердянську й Маріуполь через Керченську протоку. Кількість суден, які підлягають огляду з боку РФ, збільшується. Зараз є інша загрозлива ситуація. Вийшов корабель, наприклад, із Маріуполя. Він іде до Керченської протоки і три доби стоїть, поки його пропустять під Керченським мостом. Добре, якщо вантаж довготерміновий, а якщо це зовсім інший вантаж, пройде час і цивільні компанії відмовляться від наших портів", – розповів він, додавши, що, можливо, навіть буде розглядатися варіант, коли цивільні судна будуть супроводжувати українські прикордонники.

Нагадаємо, раніше морпіхи помітили активність російських військових літаків у небі над Азовським морем. З окупованої території прилітають вироблені в РФ снаряди.

Залиште свій коментар

Вибір редакції