Росія постачає бойовикам на Донбасі українську зброю, захоплену в Криму - Князєв

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У бойовиків вилучено зброю, яка на момент анексії перебувала в Криму.

Росія озброює бойовиків Донецької та Луганської областей зброєю, захопленою на українських військових частинах в окупованому Криму.

Про це повідомив керівник Національної поліції України Сергій Князєв.

За словами Князєва, таким чином Росія порушила низку міжнародних угод та конвенцій, зокрема Женевську, яка зобов'язує державу-окупанта дотримуватися законів та звичаїв війни.

Проте РФ не забезпечила збереження вогнепальної стрілецької зброї та бойових припасів на території окупованого півострова, а почала займатися переміщенням їх на території бойових дій на сході України. 

"Після 2014 року, коли російська окупаційна влада захопила Крим, вогнепальна зброя з понад десяти військових частин, яка до 2014 року належала Збройним силам України, а потім була захоплена під час анексії — використовувалася на території проведення антитерористичної операції", - сказав Князєв.

Зафіксовано понад 60 фактів вилучення у бойовиків зброї, яка на момент анексії перебувала у військових частинах у Севастополі, Сімферополі та Феодосії. 

У зв'язку з цим фактом слідчі Нацполіції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі почали розслідування. Розпочато кримінальне провадження щодо Російської Федерації за ознаками порушення законів та звичаїв ведення війни.

Нагадаємо, у річницю підписання Мінської угоди США закликали РФ припинити бойові дії на сході України та дотримуватися міжнародних зобов'язань. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції