Росія поверне Європі газ завтра вранці

"Газпром" обіцяє відновити поставки палива до європейських споживачів о 9 годині ранку у вівторок.

Поставки російського газу через територію України до Європи будуть поновлені вранці у вівторок, 13 січня, "якщо все буде добре".

Про це повідомив представник Єврокомісії Ферран Таррадельяс Еспуні. За його словами, правила моніторингу українського транзиту були підписані всіма сторонами, при цьому Росія зазначила, що всі положення відповідають її вимогам.

Москва підтвердила, що поновить поставки газу завтра вранці. Як проінформував "Газпром", це може статися о 9 годині ранку за київським часом.

"Постачання російського транзитного газу (до Європи через територію України) може ропочатися в 8 годині ранку за середньоєвропейським часом у вівторок", - сказав
заступник голови "Газпрому" Олександр Мєдвєдєв.

Раніше Росія заявляла, що представники України підписали протокол з моніторингу газу із доповненнями, які не були узгоджені з російською стороною. Втім, Київ спростував ці звинувачення. Останніми документ підписали європейці сьогодні у Брюсселі.

Нагадаємо, "Газпром" припинив поставки газу через Україну 7 січня. Компанія звинуватила українців у "крадіжці" газу, призначеного для європейських споживачів.

Після тривалих переговорів, до яких залучили і ЄС, сторони домовилися відновити поставки палива після того, як спеціальна комісія приступить до контролювання процесу транзиту на українських газовимірювальних станціях.

Читайте також:

ЄС: газова війна - це плата за незалежність України
Ющенко відправив Тимошенко мирити Україну та Росію
Європейці, які замерзають без газу, палять російські прапори

ВідеоТранзит російського газу може відновитися за добу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: