Росія відзвітує за дії моряків ЧФ з ракетами у Севастополі

Росія відреагувала на звернення МЗС і Міноборони України пролити світло на дії моряків Чорноморського флоту у Севастополі.

Міністерство закордонних справ і Міністерство оборони Росії обіцяють роз`яснити інцидент з перевезенням військовослужбовцями Чорноморського флоту РФ ракет територією Севастополя.

Такі запевнення одержані у відповідь на письмове звернення до прес-служб МЗС РФ і Міноборони РФ з проханням прокоментувати даний інцидент.

Нагадаємо, 10 липня Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв`язку з перевезенням військовослужбовцями Чорноморського флоту крилатих ракет через густонаселений район Севастополя.

Як зазначив керівник прес-служби МЗС України Василь Кирилич, "8 липня 2009 року в Севастополі було зупинено три автомобілі і групу військовослужбовців ЧФ РФ, які, грубо порушуючи Угоду між Україною і Російською Федерацією про статус і умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 28 травня 1997 року, а також законодавство України, без узгодження з компетентними органами України здійснювали перевезення крилатих ракет через густонаселений район м. Севастополь".

"Вказані дії російської сторони є черговим свідоцтвом нехтування умовами тимчасового перебування Чорноморського флоту на території України, визначеними двосторонніми міжнародними договорами і законодавством України", - підкреслив Кирилич.

Раніше джерело в Управлінні МВС м. Севастополя повідомило, що до складу затриманої співробітниками ДАІ колони вантажних автомашин ЧФ Росії входили три ракетовози на базі автомашини "КрАЗ" у супроводі озброєної охорони і пожежного спецавтомобіля.
Пред`явити правоохоронцям для огляду вантаж російські військовослужбовці відмовилися, посилаючись на спеціальний характер вантажу і відповідний наказ командування ЧФ, зазначив співрозмовник агентства.

Проте українські правоохоронці зажадали провести перевірку і встановили, що вулицями міста провозять без яких-небудь дозвільних документів крилаті ракети. При цьому, сказав співрозмовник агентства, ніякого узгодження на це перевезення з компетентними органами України не було.

Нагадаємо, нещодавно Росія заявила про відмову повертати Україні об'єкти навігації та гідрографії, які використовує Чорноморський флот, до завершення інвентаризації цього майна.

Незадовго до цього президент Віктор Ющенко в черговий раз нагадав Росії, що після 2017 року її флот не залишиться в Криму.

Глава української держави закликав поважати і не політизувати це рішення.

Читайте також:

У Криму затримали моряків ЧФ Росії з вантажем крилатих ракет

Від Медведька вимагають кримінальної справи проти посадовців ЧФ РФ

Росія відмовилась повертати Україні орендовані маяки

Ющенко закликав Росію змиритися з тим, що її флоту в Криму не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: