Росія прагне отримати авіабудування України в обмін на дешевий газ

У розпорядження журналістів потрапив текст договору, яким передбачається передача російській стороні контрольного пакету акцій українських компаній авіаційної галузі. Такою є ціна дешевого газу.

Газ
Росія хоче отримати контроль за українським авіабудуванням в обмін на газ
Росія прагне отримати понад 50% авіаційної галузі України - в обмін на зниження ціни на газ.

Про це йдеться у проекті договору, наданого російською стороною на опрацювання до Києва, який потрапив у розпорядження "Української правди" (повний текст проекту угоди російською мовою).

За проектом, держави беруть на себе зобов'язання "сприяти інтеграції" російської "Об'єднаної авіабудівної корпорації" та Авіабудівного концерну "Антонов".

Фактично ж мова іде про договір прямої дії, оскільки російська корпорація на 89,04% належить державі, а український концерн - повністю в державній власності.

За даними видання, домовленість про інтеграцію авіаційної галухі було досягнуто під час зустрічі голови українського уряду Миколи Азарова з російським прем`єром Володимиром Путіним 12 квітня. Тоді Путін лише півгодини присвятив зустрічі з Азаровим, яка відбулася в московському аеропорту "Внуково". Путін летів до Смоленська, де впав літак з польським президентом, і по дорозі погодився переговорити з Азаровим.

Після цього російський прем'єр повідомив, що українська сторона "зробила досить цікаві пропозиції", але не став удаватися в подробиці.

Микола Азаров, Володимир Путін
kmu.gov.ua
Зустріч Миколи Азарова та Володимира Путіна 12 квітня
За баченням з Москви, авіапідприємства мають об'єднуватися не шляхом створення нового рівноправного суб'єкта, а через поглинання росіянами українських активів, зокрема говориться про контрольний пакет акцій концерну "Антонов".

"Сторони домовилися, що з метою інтеграції ... Українська Сторона бере участь у статутному капіталі ВАТ "Об'єднана авіабудівна корпорація" шляхом внесення 50% плюс одна акція Державного авіабудівного Концерну "Антонов" у порядку оплати додатково емітованих акцій ВАТ "Об'єднана авіабудівна корпорація", - сказано в проекті угоди, підготовленому росіянами.

До складу Державного концерну "Антонов" входять не тільки АНТК імені Антонова, але і Харківське державне авіабудівне підприємство, Київський авіазавод "Авіант" і Державне підприємство "Завод 410 цивільної авіації".

Росіяни виписали в своєму проекті, що рішення, необхідні для вливання "Антонова" у російську корпорацію, слід ухвалити не пізніше 1 серпня 2010 року. А знижка на газ уряду Азарова потрібна вже сьогодні - щоб зверстати бюджет і подати запит на гроші МВФ, нагадує видання.

За проектом угоди про співпрацю в авіабудуванні, вона набуде сили через 15 днів з дати останнього письмового повідомлення про виконання сторонами внутрішньодержавних процедур.

Одна з умов росіян - українці мають гарантувати обрання громадянина Росії керівником наглядової ради Державного авіабудівного концерну "Антонов".

За це росіяни готові забезпечити обрання українців до Ради директорів ВАТ "Об'єднана авіабудівна корпорація".

Також за українцями залишається право призначення керівника виконавчого органу концерну "Антонов".

Проект угоди передбачає спільне виробництво концерном "Антонов" і ВАТ "Об'єднана авіабудівна корпорація" літаків Ан, спільну розробку нових літаків та спільну маркетингову політику на внутрішніх та світових ринках.

У самому концерні "Антонов" вбачають проблему на шляху реалізації домовленостей у спосіб, запропонований росіянами - шляхом входження 50% плюс 1 акцій до російської корпорації.

"Концерн "Антонов" не є акціонерним товариством", - повідомили у прес-службі "Антонова". "А загалом переговори про обмін акціями на міжурядовому рівні відбувалися ще при Тимошенко", - також зазначили на підприємстві.

Міністерство промислової політики не стало обговорювати редакцію угоди, підготовлену росіянами. "Якщо це проект, то як його коментувати? Будуть ухвалені рішення - тоді коментуватимемо", - повідомили в прес-службі міністерства.

Нагадаємо, що 20 квітня прем`єр-міністр України Микола Азаров зустрівся з прем`єр-міністром РФ Володимиром Путіним у його заміській резиденції у Ново-Огарьово.

Метою зустрічі є доопрацювання деталей, які дозволять президентам України і РФ у Харкові підписати "серйозні" угоди, розповів Азаров.

Як відомо, 21 квітня у Харкові президент Російської Федерації Дмитро Мєдвєдєв зустрінеться з президентом України Віктором Януковичем.

Україна сподівається до 26 квітня завершити перегляд контрактів про поставки газу з Росією і змусити Москву знизити ціни на імпортний газ. Ціна газу в 1 кварталі становила понад 305 доларів за 1 тис. куб. м, на 2 квартал ціна прогнозується на рівні 330-334 доларів за 1 тис. куб. м.

Читайте також:

Азаров обговорив з Путіним деталі "серйозних" газових угод

Росія готова добудувати літак Ан-70 разом з Україною

Азаров: Дубина дав росіянам карт-бланш на підписання газової угоди

Росія визнала знайдений в Україні газ своєю проблемою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: