Росія пригрозила НАТО "силовим сценарієм"

Москва вкотре пообіцяла НАТО неприємності у разі розширення на Схід.

Дмитро Рогозін
daylife.com
Посол Росії в НАТО Дмитро Рогозін.
У інтерв'ю німецькому виданню FOCUS Online посол Росії в НАТО Дмитро Рогозін висловив думку, що НАТО все ще продовжує грати роль "світового жандарма". Він вважає таку тенденцію небезпечною, оскільки вона "спричиняє за собою руйнування всієї системи міжнародного права".

Що стосується стосунків між Росією і НАТО, то Рогозін однозначно висловився за відновлення політичного діалогу, перерваного в результаті грузинського конфлікту. Проте вступ Росії до НАТО він не підтримує. І не лише тому, що далеко не всі бажають бачити його країну членом Північноатлантичного альянсу.

"Ми, безумовно, не хочемо підкорятися трансатлантичній дисципліні і жертвувати нашим суверенітетом і незалежністю", - говорить він.

При цьому Рогозін дивується: "Чому НАТО прагне розширюватися на схід, якщо всі небезпеки сконцентровані на півдні?". Якщо це розширення продовжиться, то Москва "в рамках діючої конституції зробить все можливе, щоб запобігти виникненню військової загрози на своєму кордоні".

За його словами, заходи можуть бути політичними, дипломатичними і економічними, проте "силовий варіант повністю теж не можна виключити".

При цьому він виразив надію на те, що завдяки політиці старої демократичної Європи подібний розвиток подій буде неможливий.

Читайте також:

У Страсбурзі заарештували 300 противників НАТО

НАТО виповнюється 60 років

МЗС РФ: питання про вступ Росії в НАТО не стоїть

Третина росіян нічого не знає про НАТО

Албанія та Хорватія увійшли до НАТО

Неможливе - можливо: Росію покликали в НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: