Росія продовжить дискусію про українську трубу

Росія готова розробляти нову повістку стосунків з Україною, але розраховує на врахування взаємних інтересів.

 Москва розраховує продовжити дискусію з Києвом щодо участі Росії в модернізації і розширенні газотранспортної системи України.

Про це прем'єр-міністр РФ Володимир Путін на засіданні російсько-українського комітету з економічної співпраці.

Він відзначив, що в ході переговорів у вузькому складі і віч-на-віч вони з українським прем'єром Юлією Тимошенко говорили про декларацію з питань модернізації і розширення ГТС України, підписаної в Брюсселі.

"Ми вже публічно висловлювалися із цього приводу, проводили консультації на рівні міністрів енергетики - в цьому документі немає ні слова про участь Росії як головного постачальника енергоресурсів до Європи. Ми сподіваємося, щодо проблеми ми також продовжимо нашу дискусію", - сказав Путін.

Як відомо, 23 березня Україна і Євросоюз підписали в Брюсселі декларацію про модернізацію української газотранспортної системи. Декларація не передбачає участі Росії.

Окрім того російський прем’єр заявив, що Росія готова розробляти нову повістку стосунків з Україною, перш за все у сфері економіки, але розраховує на врахування взаємних інтересів.

"Безумовно, ми враховуємо різного роду сигнали, що поступають від українських колег з Києва про необхідність наповнювати наші зв'язки позитивним вмістом і самі цього прагнемо ", - сказав Путін.

"Розраховуємо, що взаємні інтереси завжди матимуться на увазі і враховуватимуться. Так само вибудовуватимемо свою власну політику в українському напрямі", - сказав російський прем'єр.

Він відзначив, що робота економічного комітету йде досить інтенсивно і дає практичні результати, проте в реальному житті виникають і проблеми, причому вельми гострі.

"Досить пригадати січневу газову кризу. Все-таки вдалося залагодити досить гостру проблему через компромісні рішення", - сказав Путін.

"Водночас, вона стала свого роду каталізатором напруженості в російсько-українських відносинах, що є елементом негативного характеру", - зазначив він.

Переговори у вузькому колі за участю Путіна і Тимошенко продовжувалися понад 3,5 годин.

Нагадаємо, за підсумком свого візиту до Москви Тимошенко заявила, що Росія погодилася на зменшення обсягів поставок свого газу до України у зв'язку з кризою.

Під час візиту до Москви Тимошенко також зустрілася з патріархом Московським та всієї Руси Кирилом. 

Читайте також:

Тимошенко вмовила Путіна не штрафувати Україну за недобір газу

Тимошенко і Путін порушили плани та почали зустріч тет-а-тет

Прем’єрство Тимошенко визнано неконституційним, - ЗМІ

Янукович готовий порозумітися з Тимошенко. Теоретично

ВідеоРосія хоче дискусії про ГТС України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: