Росія продовжує антиукраїнську кампанію для VIP-адресатів у Києві

Проросійські сили продовжують масштабний політичний проект в Україні, пов'язаний із наступними президентськими виборами.

Скандал у Києві довкола провокаційних рекламних щитів "Проекту Росія", на яких Україна була включена до складу колишнього СРСР, і яка незабаром була демонтована по розпорядженню СБУ, отримує продовження.

Однойменна книга поширюється не лише серед українських ЗМІ, але і політиків, і політологів, і представників творчої інтелігенції. Третя частина видання "Проект Росія" надходить до VIP-адресатів по спецрозсилці безкоштовно. Судячи з поштових даних, відправником є нікому невідомий московський "Інститут стратегічної безпеки".

В українських ЗМІ книгу вже назвали "скандальною агітацією російської пропаганди". Як відзначає "Газета по-народному", видання в суперобкладинці, із золотим тисненням, на якісному папері. На форзаці є відмітка "Видання для спецпоширення". Книга віддрукована в Нижньому Новгороді, але наклад не вказаний. Хоча уявити собі масштаби російського агітпропа нескладно – грошей на нього ніколи не жаліли, пише газета.

У пресі неодноразово висловлювалися припущення, що "Проект Росія" став часткою якогось глобального плану, що включає весь пострадянський простір, а для України може виявитися стартом президентської кампанії. У ряді видань називалися суми до 10 млн доларів, які планується витратити на цей проект. Проте його автори до останнього часу залишаються невідомими.

Українські політичні експерти, які вже отримали третю книгу "Проект Росія", схиляються до думки, що, найімовірніше, за нею може стояти група кремлівських політтехнологів.

Керівник соціологічної служби "Український барометр", політолог Віктор Небоженко не виключає, що "Проект Росія" може бути урядовим грантом, який отримала якась нова команда кремлівських політтехнологів, яка намагається зараз видавити залишки фокусників-політтехнологів часів Єльцина.

На його думку, ця група людей діє за ленінським принципом – з іскри займеться полум'я. "Це не просто збираються, які вибивають гранти, а потім на 70% їх розкрадають, а 30% імітується в результат. Це, мабуть, група людей, які не лише пишуть книги, але вірять в те, що вони роблять", – сказав експерт.

За його оцінкою, це досить новий тип ідеологічної роботи для Росії, наступним етапом якої може стати поява спічрайтерів і голів", що "говорять, з виходом на практичний результат".

Нагадаємо, на вулицях Києва з'явилися білборди антиукраїнського змісту. На них зображена карта колишнього Радянського Союзу, в межі якого включена й Україна. На щиті замість "СРСР" написано "Проект Росія".

Формальним приводом для розміщення цієї реклами став вихід третьої книги з серії "Проект Росія", присвяченої пропаганді монархічної форми правління та її переваг.

Втім, за інформацією газети "Дело", цей проект є частиною масштабної схеми, що реалізується російськими політтехнологами за підтримки деяких політичних сил України, і пов'язана з бажанням російських політиків і бізнесменів вплинути на наступні президентські вибори в Україні.

Служба безпеки має з'ясувати, хто замовив появу на вулицях Києва білбордів з написом "Проект Росія" та зображенням мапи СРСР, до складу якого включено Україну.

Читайте також:

Опитування: українці люблять Росію більше, ніж росіяни Україну

Росія відмовилася ділитися з Україною радянським майном

ЗМІ: Росія почала антиукраїнську кампанію в Києві

Путін порадив не ігнорувати Росію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: