Мєдвєдєв назвав Ющенка русофобом

Мєдвєдєв сподівається, що наступний президент України буде будувати стосунки з Росією прагматично. Нинішнього ж президента Ющенка він вважає русофобом.

Президент Росії Дмитро Медведєв вважає, що в нинішнього президента України Віктора Ющенка домінують русофобські погляди.

Про це він заявив в інтерв'ю журналові "Шпігель".

"Я особисто вважаю, що президент України зайняв досить неконструктивну позицію стосовно нашої країни. У нього домінують русофобські уявлення", - підкреслив російський президент.

За словами Мєдвєдєва, усе, що робив Ющенко в останні роки, "було спрямоване на те, щоб розірвати традиційні зв'язки між Україною і Російською Федерацією".

"Це супроводжувалося досить неприємними, я б сказав, сумними речами: розривом економічних домовленостей, героїзацією поплічників фашизму, бажанням переробити історію. Рішення про висилку тих чи інших дипломатів – це просто недружній крок. І на це потрібно реагувати", - додав він.

В той же час, Мєдвєдєв висловив сподівання, що наступникй український президент буде більш прагматично налаштований до Росії.

"Через якийсь час в Україні відбудуться вибори. Я сподіваюся, що зрештою біля керма цієї держави стануть сили більш прагматично налаштовані стосовно наших контактів", - заявив він.

На питання журналіста, що ним проводиться політика "досить жорсткого ставлення до сусідів на пострадянському просторі, наприклад, щодо України", Мєдвеєдєв запитав, а чи немає проблем між країнами ЄС.

"Якщо Ви мені скажете, що не існує ніяких проблем у відносинах між державами Євросоюзу або навіть між державами, що просто знаходяться на території Європи, то, напевно, це буде несправедливо. Такі проблеми існують і в Німеччини, такі питання існують і в нас", - зауважив він.

"Якщо взяти, наприклад, Україну. Так, у нас йде досить жорстка полеміка, але не між суспільством і вже точно не між державами в цілому. А якщо говорити гранично відверто, то ця полеміка або всі ці складності стосуються тільки однієї людини – нинішнього президента України. Таке в історії буває", - заявив Мєдвєдєв.

Нагадаємо, що Мєдвєдєв у відкритому листі звинуватив українського колегу Віктора Ющенка у відході від принципів дружби і партнерства з Росією і повідомив про рішення Москви поки не направляти до Києва нового посла.

Президент РФ також нагадав, що саме з української зброї під час серпневої агресії Грузії проти Південної Осетії вбивали мирних жителів і російських миротворців. При цьому Мєдвєдєв висловив надію, що нормалізувати двосторонні відносини вдасться після приходу до влади в Україні нового керівництва.

У відповідному листі Ющенко висловив розчарування "недружнім посланням" російського колеги і відкинув звинувачення в незаконних постачаннях озброєнь Грузії.

Крім того, на думку президента України, рішення відкласти приїзд нового російського посла в Київ "не буде сприяти конструктивному розвитку відносин".

Читайте також:

Посол України в РФ назвав причину проблем з Росією

Прес-служба Ющенка викреслила Росію зі "списку друзів України"

Росія повернула Україні скандальний завод

Мєдвєдєв розповів, коли Росія використає армію за кордоном

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: