Росія розробить стратегію розвитку Криму

Експерти з Росії вже зібрали аналітичну інформацію про Крим, узагальнили її та оцінили конкурентні переваги кримської економіки.

Група російських економістів на чолі з академіком Сергієм Глазьєвим взяла участь в розробці стратегії економічного розвитку Автономної республіки Крим на запрошення уряду автономії.

"На першому етапі ми, в основному, займалися збором аналітичної інформації (про Крим), її узагальненням, оцінкою конкурентних переваг кримської економіки", - сказав Глазьєв у Сімферополі на зустрічі з прем'єр-міністром Криму Василем Джарти.

Раніше Джарти повідомляв, що стратегія розвитку Криму розглядатиметься на нараді, яку проведе в Сімферополі 3 серпня президент Віктор Янукович.

На думку Глазьєва, який також є відповідальним секретарем комісії Митного союзу, утвореного Росією, Білоруссю і Казахстаном, в Криму треба створити інформаційний центр, який збиратиме і оброблятиме інформацію про стан економіки республіки.

"Він (інформаційний центр) вам би дуже згодився: не лише для обґрунтування стратегічних рішень, але і для підтримки реалізації стратегії (економічного розвитку Криму)", - сказав Глазьєв.

Джарти, зі свого боку, сказав, що в російських економістів є можливість брати участь не лише в розробці стратегії розвитку Криму, але і в "подальшій співпраці" на території автономної республіки.

"Нам треба створити сприятливі умови для приходу і роботи бізнесу, щоб інвестори почували себе комфортно і упевнено", - сказав Джарти.

Як відомо, Янукович кілька разів говорив про необхідність приділити особливу увагу економічному розвитку Криму. Під час поїздки в Сімферополь 18 березня глава української держави доручив керівникам автономії до кінця року вивести Крим з економічної кризи.

За даними першого віце-прем'єра Андрія Клюєва, уряд України разом з органами влади Автономної республіки Крим розробляє проект закону про привласнення Криму статусу так званої території пріоритетного розвитку (ТПР), який передбачає податкові пільги для інвесторів.

Нагадаємо, глава уряду Криму Василь Джарти і мер Москви Юрій Лужков у суботу 24 липня підписали програму співробітництва на 2011-2013 роки.

Як повідомив журналістам кримський прем'єр, програма передбачає співпрацю Ради міністрів Криму та уряду Москви в різних напрямках, зокрема, соціальне, культурне, економічне та наукове.

Читайте також:

Більшість членів уряду проведуть відпустки в Криму

Росія збільшить Чорноморський флот

Крим і Москва підписали програму співробітництва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: