Росія скаржиться, що кримська міліція тероризує офіцерів ЧФ

Керівництво Чорноморського флоту обурене діями міліції, яка влаштовує "облави" і вимагає у офіцерів ЧФ документи.

Командування Чорноморського флоту Росії розцінило випадки затримання співробітниками українських правоохоронних органів військовослужбовців флоту як дії, що ведуть до погіршення стосунків двох країн.

"Командування Чорноморського флоту розглядує ці випадки як неповагу статусу військових формувань ЧФ Росії і недружній крок, направлений на погіршення російсько-українських стосунків", - йдеться в заяві служби інформації і громадських зв'язків ЧФ РФ.

"За даними фактами командуванням флоту Управлінню МВС України в Севастополі направлений протест, в якому вимагається негайно припинити протиправні дії відносно військовослужбовців Чорноморського флоту. Про події, які відбуваються, проінформовані посольство РФ на Україні і МЗС Росії", - йдеться в заяві.

У документі наголошується, що, за доповідями командирів військових формувань ЧФ РФ, "останнім часом мають місце випадки, коли співробітники УМВС в місті Севастополі зупиняють військовослужбовців ЧФ, які переміщаються як пішим ходом, так і на транспортних засобах, які належать ЧФ, і піддають їх перевірці на предмет наявності при собі документів, підтверджуючих законність перебування на території України".

У всіх випадках співробітники міліції посилаються на виконання ними відповідного указу президента від 13 серпня 2008 року, який, за оцінкою командування ЧФ РФ, "не є складовою частиною законодавства України про свободу переміщень".

"Російська сторона вже неодноразово висловлювала своє ставлення до спроб української сторони в однобічному порядку регулювати питання перебування російського Чорноморського флоту на території України", - наголошується в заяві.

Командування ЧФ Росії вважає за необхідне в черговий раз нагадати, що законність знаходження флоту, його статус, а також питання його функціонування на території України регулюються відповідною міждержавною угодою від 28 травня 1997 року.

Статтею 11 цієї угоди передбачається, що "особи, які входять до складу військових формувань, поза місцями дислокації можуть знаходитися у встановленій формі одяг відповідно до порядку, який діє в збройних силах РФ". Порядок, який діє у ЗС РФ, передбачає наявність у військовослужбовців тільки посвідчень особи або військових квитків. Крім того, в жодному із законів України, які регулюють питання переміщень, немає положення, яке б наказувало особам, які законно перебувають на території республіки, постійно мати при собі відмітку про реєстрацію в органах МВС України, підкреслюється в заяві.

Раніше ЗМІ з посиланнями на очевидців повідомили, що севастопольська міліція організувала "справжню облаву" на офіцерів Чорноморського флоту Росії, у яких немає українського паспорту або тимчасової реєстрації.

Читайте також:

СБУ обіцяє вигнати російські спецслужби з Криму

Росія передасть Україні документи по Чорноморському флоту

Чорноморський флот відзначив 226-ту річницю

Ющенко: рішення про продовження перебування ЧФ у Криму було "гуманним"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: