Росія скаржиться, що Ющенко заважає ЧФ РФ працювати

У російському МЗС наголошують, що базові угоди не дають Україні право на свій розсуд регулювати діяльність російського флоту.

Григорій Карасін
Lenta.ru
Григорій Карасін
Президент Віктор Ющенко своїми указами перешкоджає роботі російського Чорноморського флоту. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін.

"Флоту потрібно нормально жити і виконувати задачі, які стоять перед ним, що передбачає насамперед високу маневреність підрозділів", - сказав він.

"Перешкоджають цьому укази президента України, спрямовані на жорсткість режиму перетину державного кордону цієї країни військовими кораблями ЧФ Росії, а також переміщень російських військових формувань на українській території поза місцями їхньої постійної дислокації", - підкреслив Карасін.

Він нагадав, що ці укази Ющенко підписав після подій на Кавказі у серпні минулого року. "Змушений знову зазначити, що ці нормативні акти прийняті в порушення базових угод по флоту", - заявив Карасін.

За його словами, ці укази передбачають узгодження з українськими державними органами пересувань "навіть окремих військовослужбовців".

"Ми категорично проти таких спроб одностороннього регулювання складних питань. Це наша принципова позиція. Разом з тим ми готові вислухати українську заклопотаність з будь-яких питань флоту, якщо такі є, і відкриті для пошуку взаємоприйнятого рішення", - заявив він.

"Численні ж претензії до флоту з приводу порушень довільно встановленого українцями порядку не йдуть на користь справи. Врешті, подібні так звані порушення, які скрупульозно фіксуються, мають бути звернені до самої української сторони", - вважає він.

На думку Карасіна, базові угоди не дають Україні право на свій розсуд регулювати діяльність російського флоту. Він нагадав про зобов'язання України не втручатися у внутрішнє життя російських військових частин.

Також він висловив стурбованість тим, що Україна вимагає від російських військовослужбовців довідки про реєстрацію в міграційній службі як підставу легітимного перебування на території України.

"Навіщо? Адже наші моряки знаходяться в Криму на підставі російсько-українських базових угод", - сказав він.

Нагадаємо, президент України Віктор Ющенко стверджує, що Чорноморський флот Російської Федерації, на якому "панують безлад та беззаконня", сприяє посиленню напруги в Криму. Він наполягає, що Україна залишає за собою право контролювати військову присутність Росії, орендний договір з якою закінчується в 2017 році.

Читайте також:

Литвин вимагає надовго залишити російський флот у Криму

Ющенко: Чорноморський флот РФ - це "безлад і беззаконня"

Росія не ставить за мету вивести флот з Севастополя

Україна пообіцяла НАТО розібратися з ЧФ Росії вже цього року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: