Росія скорочує промислову співпрацю з Україною

Зараз в Україні збирають двигуни до російських вертольотів та суден.

Росія вживає заходів зі скорочення промислової й військово-технічної співпраці з Україною, заявив віце-прем'єр РФ Сергій Іванов в інтерв'ю "Російській газеті" в четвер.

Відповідаючи на запитання щодо указу президента РФ про заборону військової й військово-технічної співпраці з Грузією і можливих санкцій до країн, які озброюють "режим Саакашвілі", у тому числі до України, Іванов сказав, що Россія готова абсолютно безболісно перервати усі військово-технічні контакти з деякими країнами.

"Але з Україною ситуація складніша. Ми продовжуємо залежати одне від одного, оскільки російсько-українська кооперація в оборонці склалася ще в радянські роки", - додав віце-прем’єр.

Іванов додав, що низку заходів, спрямованих на припинення промислової й військово-технічної співпраці з Україною, було вжито ще до грузинської агресії.

"Це неминучий процес, адже ми бачимо, до чого йде справа в сусідів. Ми не можемо ризикувати, особливо з огляду на прагнення українського керівництва вступити до НАТО", - заявив віце-прем'єр РФ.

У той же час, Іванов зазначив, що розірвати зв'язки з Україною в один момент Росія не можемо.

"Для того, щоб створити імпортозаміщувальне виробництво, наприклад, випуск двигунів для наших вертольотів, які сьогодні з російських компонентів збирають на Україні, потрібен час. Хоча робота така йде, можу вас у цьому запевнити. Ми ще якийсь період будемо отримувати з України і двигуни до суден", - зазначив він.

"Доти, доки на озброєнні Російської армії стоятимуть ракети СС-18 та літаки сімейства Ан, будуть існувати і зв'язки з конструкторським бюро Антонова і КБ "Південмаш". Не можна забувати, що права на інтелектуальну власність по таких ракетах і таких літаках за законом належать українцям", - додав віце-прем'єр РФ.

Іванов вважає, що цілковито не залежати від України Росія зможе, коли остаточно переозброїть РВСП (Ракетні війська стратегічного призначення) і ВПС (Військово-повітряні сили) вітчизняною зброєю та технікою.

Віце-прем’єр підсумував, всі основні види озброєння і військової техніки повинні бути російського виробництва. "Що, втім, не означає, що колись ми взагалі нічого не будемо закуповувати на Україні", - додав російський віце-прем'єр.

Читайте також:

Росіяни ставляться до України гірше, ніж українці до Росії

"Газпром" готується відключити Україні газ 8 березня

Росія заперечує переговори про кредит з Україною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: