Росія слідом за Україною продовжила перебування ЧФ у Криму

Держдума РФ слідом за українськими депутатами погодилася залишити російський флот у Криму до 2042 року.

Державна дума Росії у вівторок, 27 квітня, ратифікувала угоду з Україною щодо пролонгації терміну перебування Чорноморського флоту РФ у Криму.

Відповідне рішення підтримали 410 російських депутатів.

Нагадаємо, перед цим угоду ратифікувала Верховна рада України - продовження терміну перебування російського флоту підтримали 236 нардепів.

Згідно з угодою, з 28 травня 2017 року буде продовжено на 25 років (до 2042 року) дію угоди між Україною і РФ про статус і умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, угоди між Україною і Російською Федерацією про параметри поділу Чорноморського флоту і угоди між урядом України і урядом Російської Федерації про взаємні розрахунки, пов'язані з поділом Чорноморського флоту та перебуванням Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 28 травня 1997 р. з наступним автоматичним продовженням на наступні п'ятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не проінформує письмово іншу сторону про припинення їх дії не пізніше, ніж за один рік до завершення терміну дії.

Проект угоди також передбачає збільшення орендної плати за перебування ЧФ РФ на території України, яка починаючи з 28 травня 2017 р. буде складатися з платежів Росії у розмірі 100 мільйонів доларів на рік і додаткових коштів, які утворюються за рахунок зниження з дати набуття чинності угоди ціни на природний газ, який поставляється російською стороною в Україну.

Відповідних домовленостей досягнули президенти РФ і України Дмитро Мєдвєдєв та Віктор Янукович.

Читайте також:

Росія вимагає недоторканого статусу для своїх підприємств в Україні

ВР залишила російський флот у Криму ще на 25 років

Путін: Тимошенко раніше не заперечувала проти продовження терміну ЧФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: