Росія стала головною загрозою для України і змусить США відступити

При цьому можливість військового втручання РФ у внутрішні справи України експерти вважають малоймовірною.

Російська Федерація стала домінуючою геополітичною загрозою для України.

Про це заявили екс-керівник Ради національної безпеки й оборони Володимир Горбулін і директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброювання Валентин Бадрак.

При цьому можливість військового втручання РФ у внутрішні справи України експерти вважають малоймовірною.

"Фактор російської загрози став для України домінуючим. Не варто дивуватися, що імперські апетити Москви зростають у міру ослаблення здатності Києва керувати державою", — підкреслюють Горбулін і Бадрак.

Вони припускають, що останні зміни геополітичної ситуації сприяють стимуляції імперських настроїв у РФ.

"Якщо після невдалого "тузлинського тестування" господарі Кремля надовго позаховували свої амбіції, то успішний зрив у 2008 році планів українського походу в НАТО укупі з військовою перемогою в Грузії створили передумови для подальшого наступу на Україну", — відзначили експерти.

На їхню думку, російські дипломати домоглися значних успіхів в ослабленні геополітичних гарантій Україні з боку світового співтовариства.

"Наразі Москва домоглася офіційно підтвердженої відмови Брюсселя "надавати Україні військову допомогу і допомогу в забезпеченні безпеки", "упевненої" мовчанки Німеччини і Франції при втручанні в справи України…На черзі відступництво Сполучених Штатів, про що свідчить зміна позицій навіть в експертному співтоваристві", — упевнені Горбулін і Бадрак.

При цьому вони констатують, що пряме використання військової сили є малоймовірним, оскільки це не вигідно Росії.

"Зміна зовнішньополітичного курсу убік РФ зі сформованими васальними настроями нових українських лідерів є для Росії набагато вигіднішим результатом, ніж фізичне розчленовування Української держави", — підкреслюють експерти.

Вони також припускають, що загроза силових дій буде зростати в міру наближення дати виведення Чорноморського флоту РФ із території України.

Утім, на їхню думку, існує імовірність, що нагнітання напруженості між країнами є свідомою маніпуляцією з боку РФ для підтримки проросійського претендента на виборах в Україні.

Читайте також:

Росія та Україна домовились про спільний випуск Ан-70

Україна та Росія найбільше постраждають від кризи

Україна передала країнам ЄС проекти угод про скасування візових зборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: