Росія стала заручником "безвідповідальності" України

"Газпром" не сумнівається, що зможе забезпечувати Європу газом, не дивлячись на поведінку керівництва України.

Глава правління "Нафтогаза" Олег Дубина виказав припущення, що Росія вирішила повністю припинити поставки газу до Європи через територію України.

"Експорт російського газу в країн Європи складав 262 мільйони (кубометрів в добу). Це було вчора. На сьогодні на 6 годин ранку експорт становив 92 мільйони (у перерахунку на добу), і на останнім часом нашого спілкування (з делегацією Єврокомісії) експорт складає 72 мільйони", - сказав Дубина на прес-конференції у вівторок.

"Попередження про це російської сторони немає, але я сьогодні можуть сказати, що, швидше за все, вони вирішили взагалі припинити через Україну поставки російського газу до Європи", - заявив глава "Нафтогазу".

Він висловив надію, що Україні вдасться справитися з цією проблемою за допомогою Євросоюзу і не допустити колапсу в роботі газотранспортної системи.

У свою чергу "Газпром" не сумнівається, що зможе забезпечувати Європу газом не дивлячись на поведінку керівництва України, заявив у вівторок віце-президент компанії Олександр Мєдвєдєв.

"Ми упевнені, що зможемо справитися з ситуацією без збитків для нашої системи транспортування. Питання тільки з транзитом газу до Європи через територію України", - підкреслив Мєдвєдєв на прес-конференції в Лондоні.

За його словами, нинішня криза - безпрецедентна подія в історії газового ринку.

"Ми зустрічаємо цей виклик разом з нашими європейськими партнерами. Це питання безпрецедентної безвідповідальності країни, через територію якої ми поставляємо до Європи 80% газу. Це питання абсолютної безвідповідальності", - відзначив Мєдвєдєв.

Віце-президент "Газпрому" також підкреслив, що зрозуміти, наскільки ганебна поведінка України, може будь-хто, хто побачить, скільки газу доставляється в Україну і скільки на виході одержують європейські країни.

"Ми є заручниками ситуації, ми нічого не можемо зробити в цій ситуації", - відзначив Мєдвєдєв.

Також сьогодні стало відомо, що припинені поставки російського газу через Україну до Болгарії, Туреччини, Греції і Македонії. Туреччина повідомила, що Росія збільшила поставки газу по трансчорноморській магістралі "Блакитний потік".

Австрія повідомила, що з ранку у вівторок одержує лише 10% російського газу від обумовлених об'ємів, а інші 90% покриваються за рахунок "блакитного палива", накопиченого в підземних сховищах.

Припинені поставки російського газу до Хорватії, заявила національна газова компанія PLINACRO.

Європейські споживачі через відбір газу Україною за добу недоотримали 60 мільйонів кубометрів, повідомив напередодні офіційний представник ВАТ "Газпром" Сергій Купріянов.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: