Планується навіть об'єднати українські прикордонні пункти контролю з російськими, тобто особа буде перевірятися лише один раз.
Їздити до Росії стане легше, але не всім. Удвічі швидше обіцяють перевіряти вантаж митники. Зокрема, при візиті до північного сусіда не треба буде реєструватися упродовж 3-х днів. На це буде цілих 3 місяці.
Село Юнаківка знаходиться на відстані 7 км до російського кордону. 1,5 тисячі мешканців через одного їздять до Росії: хтось до родичів, а підприємець сергій Бойко і просто на завправку, бо за кордон ближче.
Сусіди росіяни також частенько наїжджають до України. "В основном "росія" їде до нас у місто, щоб зробити покупки, бо у нас дешевше, аніж у Росії", - розповідають місцеві підприємці.
Але що людей дратуює найбльше - це черги, в яких і по тижню, і по місяцю люди живуть.
На це митники обіцяють пришвидшити контроль вдвічі, бо уряд для них зменшив роботу - постановою від 5-го жовтня. Вже за півтора місяці усе підряд на кордоні не перериватимуть.
Товари та предмети у спеціальній непорушеній упаковці, також у контейнерах, які не будут приходити з країн з неблагополучною епідемічною ситуацією, - вони будут пропускатися через таможню шляхом проставления штампов "пропуск дозволено".
Штампи ставитиме один єдиний інспектор - замість цілої команди, яка, - вважають у митниці - лише гальмує процес нині. Це фахівці з санітарно-епідеміологічного контролю, ветеринарного, фітосанітарного, екологічного, а також із переміщення культурних цінностей. Постанова передає усі їхні повновадження - митникам.
"Я так міркую, що спитати можна буде лише з одного. І він не зможе перекласти відповідальність на іншого," - вважають у митниці.
Перенести на інших планують лише роботу. Ретельніший контроль із усіма інспекторами тепер здійснюватимуть на місцях - у кінцевому пункті прибуття вантажу.
Донецькі угоди пішли ще далі. Там планується об'єднати українські прикордонні пункти контролю з російськими. Особа перевірятиметься один раз, і вже на території суміжної держави вона перевірятися не буде.
Мешканцям прикордонних регіонів вигод обіцяють найбільше: це 5 українських областей - плюс Крим - і 6 російських. Щоби потрапити у гості до родичів вони зараз мусять їхати по дозвіл до Києву. Тепер їм буде достатньо прийти до місцевого пропускного пункту.
Утім, полегшення на кордоні уже сьогодні – не буде. Щоб донецькі угоди між урядами двох держав набули чинності, спершу їх має ратифікувати Верховна рада.
На українсько-російському кордоні сталася перестрілка
На кордоні України затримано узбеків з партією "нелегальних" горобців
Україна та Росія привідкриють кордони для 30 млн людей
Росіяни не вважають Україну "закордоном"