Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія створила в Азовському морі флотилію, незаконно перевіряє судна, що прямують до України  – Турчинов

РФ може заблокувати в будь-який момент українські порти в Азовському морі.

Введення в експлуатацію Керченського мосту, який з'єднує анексований Крим із Росією, є серйозною проблемою для України.

Про це в інтерв'ю "Інтерфаксу-Україна" сказав секретар РНБО Олександр Турчинов.

"Це серйозна проблема, і не тільки для екології регіону. Росія отримала можливість здійснювати незаконний контроль над судами, які перетинають Керченську протоку, і блокувати в будь-який момент українські порти в Азовському морі. Але головне - це серйозна загроза безпеці України. Завдяки мосту тепер можна оперативно перекидати значні сили Сухопутних військ РФ до Криму з подальшим проведенням наступальних операцій на півдні України", - сказав Турчинов.

При цьому Крим і так максимально мілітаризований.

"Там створено потужний 22-й армійський корпус, нарощуються сили Чорноморського флоту Російської Федерації. Ракетні комплекси, розміщені в Криму, можуть наносити удар по наших позиціях у глибокому тилу. Зенітні комплекси С-400 можуть вразити будь-яку повітряну ціль у центральній частині України. Все це представляє для нас серйозну загрозу", - заявив секретар РНБО.

Росія також створила флотилію в Азовському морі.

"Буквально за останні два місяці РФ створила в Азовському морі флотилію, посиливши додатковими кораблями прикордонні війська ФСБ РФ, а також перекинувши з Каспійського моря кораблі військового флоту. Тепер для проведення військових операцій в Азовському морі вони можуть використовувати значну кількість десантних кораблів, а також кораблі класу "Буян-М", що мають на озброєнні крилаті ракети. І все це, безумовно, ставить перед нами серйозні завдання. Нарощування десантних можливостей ЗС РФ в Азовському морі дозволить здійснювати перекидання на наше узбережжя сили і засоби 8-ї, 49-ї і 58-ї армій Південного військового округу, які зараз нам реально загрожують зі Сходу", - уточнив Турчинов.

Таким чином Росія наростила свою військову присутність на всьому кордоні з Україною.

"В результаті маємо потужну військову інфраструктуру вздовж всієї українсько-російського кордону. І крім загрози зі сходу, маємо значне нарощування загрози з південного напрямку, при цьому з півночі над нами нависають дві армії Західного військового округу - 20-та і 1-ша танкова, які також можуть бути задіяні в будь-який момент", - розповів Турчинов.

Останнім часом мають місце випадки несанкціонованих оглядів російською стороною українських кораблів, які йдуть до Маріуполя.

"Україна має можливість затримувати російські кораблі, які своїми діями порушують наше законодавство. Згадайте істерику РФ з приводу "Норд". Але якщо ми діємо адекватно в рамках міжнародного законодавства, то Росія, як завжди, грубо порушує норми міжнародного права, проводячи незаконний огляд кораблів, що йдуть в українські порти. Це фактично продовження гібридної війни в економічній площині, демонстрація готовності здійснити блокаду наших портів на Азовському морі", - наголосив секретар РНБО.

Перенаправити транспортні потоки можна, проте це спричинить здорожчання української продукції.

"Перенаправити можна, але це ускладнить логістику, і тоді продукція тих же маріупольських металургійних заводів явно подорожчає, зменшивши свою конкурентоспроможність. Складність ще й у тому, що одразу після конфлікту навколо острова Тузла (кінець 2003 року) Україна під тиском Росії підписала угоду, згідно з якою Азовське море визначено як внутрішнє море двох держав. І цей статус не дозволяє чітко фіксувати лінію морського кордону і дає можливість для інтенсифікації провокацій з боку РФ", - пояснив Турчинов.

Секретар РНБО також сказав, що Росія застосує свою штурмову авіацію в разі загострення на Донбасі.

ВідеоВ Азовському морі оголосили військові навчання, аби не втратити частину акваторії

"Не запливати за буйки! У морі стріляють!" – такими новинами вибухнула російська, а за нею і проросійська преса в Україні, лякаючи навчаннями українських Збройних сил без спогадів про оголошення власних навчань. ТСН.Тиждень вирушила до Азовського моря, аби перевірити, чи справді туристи купаються під канонаду.

В Азовському морі оголосили військові навчання, аби не втратити частину акваторії

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції