Росія свідомо заважає Україні прокачувати газ в Європу

Прем'єр Юлія Тимошенко заявила, що Росія намагається прокачати в Європу газ у надто малій кількості, а також за завідомо неможливим маршрутом.

Юлія Тимошенко
Офіційний сайт Верховної ради
Газ, який Росія надає в газотранспортну систему України для країн Євросоюзу, не може бути прокачаний через надто низький тиск. Крім того, ця частина "труби" працює в протилежному напрямку.

Про це заявила Юлія Тимошенко сьогодні, відкриваючи чергове засідання Кабінету міністрів.

"Україна поінформувала "Єврогаз", а також керівництво ЄС про те, що всі дії, які вчора робилися з боку Російської Федерації, не давали можливості транспортували російський газ до ЄС. У той же час, ми підтверджуємо, що якщо усі технічні умови на початок транзиту російською стороною будуть виконані, ми як країна-транзитер доставимо газ до ЄС.", - сказала вона.

Прем’єр наголосила, що вчора Росія відновила постачання газу в дуже малому обсязі і по тому напрямку, який технічно не дозволив транспортувати газ.

"По-перше, такий малий обсяг газу, який був заявлений Росією, після повної зупинки транзиту газу через територію України не дає можливості технічно цей газ протранспортувати – просто не вистачає тиску у газопроводах. Друге – наданий газ був на той напрямок, де йде противоток українського газу у східні регіони України і, безумовно, по цьому маршруту газ не міг бути протранспортований, тому що там не існує технічної можливості", - пояснила вона.

Нагадаємо, про неможливість прокачувати газ за заявленим Росією маршрутом вчора також говорив глава "Нафтогазу" Олег Дубина. За його словами, якщо б Україна погодилася на такий шлях прокачки, без газу залишилися б кілька східних областей.


Читайте також:

Російські ЗМІ: Київ віддає газотранспортну систему США

У Верховній раді розповіли про "газопутінізми"

Ющенко їде в Польщу говорити про ЄС та газ

ВідеоРосія свідомо заважає Україні прокачувати газ

ВідеоТимошенко контролюватиме транзит газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: