Росія свідомо заважає Україні прокачувати газ в Європу

Прем'єр Юлія Тимошенко заявила, що Росія намагається прокачати в Європу газ у надто малій кількості, а також за завідомо неможливим маршрутом.

Юлія Тимошенко
Офіційний сайт Верховної ради
Газ, який Росія надає в газотранспортну систему України для країн Євросоюзу, не може бути прокачаний через надто низький тиск. Крім того, ця частина "труби" працює в протилежному напрямку.

Про це заявила Юлія Тимошенко сьогодні, відкриваючи чергове засідання Кабінету міністрів.

"Україна поінформувала "Єврогаз", а також керівництво ЄС про те, що всі дії, які вчора робилися з боку Російської Федерації, не давали можливості транспортували російський газ до ЄС. У той же час, ми підтверджуємо, що якщо усі технічні умови на початок транзиту російською стороною будуть виконані, ми як країна-транзитер доставимо газ до ЄС.", - сказала вона.

Прем’єр наголосила, що вчора Росія відновила постачання газу в дуже малому обсязі і по тому напрямку, який технічно не дозволив транспортувати газ.

"По-перше, такий малий обсяг газу, який був заявлений Росією, після повної зупинки транзиту газу через територію України не дає можливості технічно цей газ протранспортувати – просто не вистачає тиску у газопроводах. Друге – наданий газ був на той напрямок, де йде противоток українського газу у східні регіони України і, безумовно, по цьому маршруту газ не міг бути протранспортований, тому що там не існує технічної можливості", - пояснила вона.

Нагадаємо, про неможливість прокачувати газ за заявленим Росією маршрутом вчора також говорив глава "Нафтогазу" Олег Дубина. За його словами, якщо б Україна погодилася на такий шлях прокачки, без газу залишилися б кілька східних областей.


Читайте також:

Російські ЗМІ: Київ віддає газотранспортну систему США

У Верховній раді розповіли про "газопутінізми"

Ющенко їде в Польщу говорити про ЄС та газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: