Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія та бойовики можуть спричинити масштабну радіаційну катастрофу в Азовському морі

Екологи розповіли про наслідки дій бойовиків.

Бойовики незаконного збройного формування "ДНР" на Донбасі за підтримки Росії можуть спричинити масштабну хімічну та радіаційну катастрофу на Донбасі.

Про це повідомив прокурор Донеччини Євген Бондаренко.

"Установлено, що в квітні поточного року представники псевдореспубліки "ДНР" ухвалили рішення та анонсували припинення відкачки води з єнакіївської шахти "Юнком", яка розташована на тимчасово окупованій території в селищі Бунге (колишній Юнокомунарівськ). Окупаційна адміністрація Російської Федерації розуміє, що такі дії можуть спричинити екологічну катастрофу, яка полягатиме у радіоактивному, хімічному забрудненні ґрунтових та поверхневих вод місцевості і, як наслідок, забрудненні екосистеми Азовського моря", - пише він.

Екоцид за сприянням Російської Федерації! Прокуратура Донецької області внесла відомості до Єдиного реєстру досудових...

Опубліковано Евгенієм Бондаренком 23 травня 2018 р.

За словами Бондаренка, бойовики скоюють злочин, що передбачає 441 стаття Кримінального кодексу України, а саме - екоцид. Адже 1979 року через численні викиди газу в середині шахти "Юнком" здійснили ядерний вибух. Там утворилася скляна капсула з водою, а в разі потрапляння туди радіоактивних речовин може статися масштабна катастрофа.

За словами екологів, вода з радіоактивними та іншими небезпечними хімічними речовинами потрапить і на територію Росії. За словами голови обласного відділення в Донецькій області Всеукраїнського екологічного громадського об'єднання "МАМА-86" Галини Олійникової, радіацію швидко перенесуть підземні води.

"Тому вся забруднена вода відносно швидко потрапить в Сіверський Донець через невелику річку Бахмутка, яка бере свій початок під самою Горлівкою. Звідти в Дон і остаточним пунктом стане Азовське море - це неминуче", - розповіла вона ТСН.ua.

Нагадаємо, на Житомирщині місцеві депутати хочуть виділити ще понад сто гектарів лісу для будівництва ільменітового кар’єру. Жителі ж регіону говорять про екологічну катастрофу та намагаються зірвати ці плани.

Залиште свій коментар

Вибір редакції