Росія та Україна домовились не переглядати угоди по ЧФ РФ

Сторони домовилися зробити кроки, щоб усунути приводи для використання перебування ЧФ для дискусій між Росією і Україною.

Київ і Москва не мають наміру переглядати угоду щодо Чорноморському флоту Російської Федерації.

Про це 23 жовтня на прес-конференції в Москві заявили міністри закордонних справ України і Росії Петро Порошенко і Сергій Лавров.

"Я хотів би задекларувати абсолютно відповідально, що Київ, так само як і Москва, не хочуть перегляду базових угод щодо Чорноморському флоту", - наголосив Порошенко.

Він зазначив, що на переговорах сторони задекларували вірність принципам, які викладені в цих угодах.

За його словами, якщо виникатимуть питання щодо трактування цих угод, вони вирішуватимуться шляхом переговорів, а не через ЗМІ. Порошенко додав, що такий формат дискусії більш ефективний.

Крім того, він повідомив, що досягнута домовленість про регулярні засідання комітету з ЧФ РФ. Глава МЗС України наголосив, що сторони домовилися зробити обопільні кроки, щоб усунути приводи для використання "чинника перебування Чорноморського флоту для дискусій у відносинах між Росією і Україною".

"Окремо була підкреслена необхідність створити максимально комфортні умови для перебування громадян України в Росії, і російських - в Україні", - сказав український дипломат.

У свою чергу, Лавров зазначив, що Москва також не ставить питання про перегляд угод ЧФ РФ. Він сказав, що в угодах зафіксовані принципи, і на переговорах в рамках підкомісії з ЧФ РФ йтиметься про те, щоб узгодити чіткі процедури застосування цих угод на практиці.

Нагадаємо, 22 жовтня заступник глави російського МЗС Григорій Карасін звинуватив президента України Віктора Ющенка у перешкоджанні роботі російського Чорноморського флоту.

В російському зовнішньополітичному відомстві стверджують, що укази президента України "спрямовані на жорсткість режиму перетину державного кордону цієї країни військовими кораблями ЧФ Росії, а також переміщень російських військових формувань на українській території поза місцями їхньої постійної дислокації".

"Змушений знову зазначити, що ці нормативні акти прийняті в порушення базових угод по флоту", - заявив Карасін.

Читайте також:

Росія скаржиться, що Ющенко заважає ЧФ РФ працювати

Український адмірал вимагає конфіскувати у ЧФ РФ машини з ракетами

Литвин вимагає надовго залишити російський флот у Криму

Росія таємно стягнула бойову техніку на околиці Севастополя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: