Росія та Україна виженуть європейських ревізорів

Уряд Росії не бачить необхідності у міжнародних спостерігачах після того, як транзит газу до ЄС буде відновлено.

В російському уряді стверджують, що після відновлення транзиту газу до Європи необхідність в міжнародній наглядовій місії на газовимірювальних станціях в Росії і на Україні відпаде. Про це з посиланням на анонімні джерела повідомили РИА "Новости".

Крім того, за словами співбесідників агентства, сторонам не потрібно і створення міжнародного консорціуму з викупу технічного газу для України.

Нагадаємо, європейські спостерігачі приступили до роботи 9 січня, через два дні після того, як транзит російського газу через українську територію припинився через неукладений між сторонами контракт про поставки на 2009 рік.

17 січня після саміту у Москві прем'єр-міністри Росії та України Володимир Путін та Юлія Тимошенко домовилися з питання ціни на газ. Вартість палива формуватиметься виходячи з формули ціни на газ для європейських споживачів мінус 20%. При цьому у Росії буде пільговий тариф на транзит по ставці 2008 року.

Передбачається, що остаточно документ буде підготовлений до вечора 18 січня і підписаний в понеділок у Москві представниками "Газпрому" і "Нафтогаза України". Юлія Тимошенко також пообіцяла бути присутньою на підписанні договору.

Читайте також:

Тимошенко і Путін домовились про газ

Єврокомісія вітає газову домовленість між РФ і Україною
Російський газ для України коштуватиме 376 доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: