Росія та Україна з'ясують стосунки у Брюсселі

Українська делегація терміново вилетіла до Брюсселя для участі у заходах ЄС з газової проблематики.


Дубина
УНІАН
Дубина полетів у Брюссель
Сьогодні українська делегація на чолі з головою "Нафтогазу" Олегом Дубиною терміново відбула для ведення газових переговорів до Москви та Брюсселю.

Глави російської компанії "Газпрому" і українського "Нафтогазу" в ніч на четвер уже провели переговори в Москві, повідомив офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов.

Вчора Віктор Ющенко провів телефонну розмову з Дмитром Мєдвєдєвим. Ющенко закликав російську сторону негайно поновити постачання російського газу для європейських споживачів і запевнив, що Україна готова зробити все необхідне для забезпечення транзиту газу у Європу.

Ющенко підкреслив, що українська сторона з метою забезпечення транзиту російського природного газу до Європи здійснювала всі необхідні заходи для нормалізації ситуації. При цьому був використаний український газ із підземних сховищ, додав він. Глава України наголосив, що з 1 січня Україна споживає виключно газ власного видобутку та газ, що перебуває в українських сховищах і повністю оплачений НАК "Нафтогаз України".

Ющенко запропонував Мєдвєдєву створити комісію із залученням представників двох сторін, а також третьої сторони - європейських споживачів, яка б проаналізувала причини, що викликали кризову ситуацію, та виробила рекомендації щодо негайного повернення до нормального режиму роботи. Президент України звернув увагу на те, що 30 грудня були проведені всі розрахунки за газ, спожитий у 2008 році, і тому зобов'язання України по розрахунках за спожитий газ у 2008 році є повністю виконаними.

Глава Української держави наголосив, що позиція української влади полягає у тому, що базою для переговорів мають стати домовленості, досягнуті президентами обох держав 12 лютого 2008 року, і взаємні зобов'язання, зафіксовані в Меморандумі між урядом Російської Федерації і Кабінетом міністрів України про співпрацю в газовій сфері від 2 жовтня 2008 року, яким визначено принципи та порядок розрахунків між двома державами у газовій сфері. Зокрема, йдеться про те, що підвищення ціни на російський газ до європейського рівня повинне відбуватися протягом трьох років паралельно з підвищенням тарифу на транзит газу, який Росія постачає до Європи через територію України.

Нагадаємо, з 1 січня Україна не отримує російський газ, оскільки досі не підписані контракти на 2009 рік.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: