Росія та ЄС готові допомогти Україні розрахуватися за газ

Мєдвєдєв заявив, що Росія готова створити з країнами ЄС фінансовий пул для України, щоб "цивілізовано вирішити" ситуацію з газом.

Європейські фінансові інститути у разі потреби могли б створити фінансовий пул, щоб надати Україні допомогу в розрахунках за постачання газу, Росія готова взяти в ньому участь, заявив президент РФ Дмитро Мєдвєдєв в інтерв'ю іспанським ЗМІ.

Російський президент напередодні свого офіційного візиту до Мадрида, заявив: "Деякі аналітики називають економічну ситуацію в Україні, по суті, близькою до колапсу. Якщо ми відчуваємо, що вони не здатні платити, давайте створимо фінансовий пул і допоможемо їм грошима. Я вважаю, що це якраз вихід для всіх. Є низка фінансових європейських інститутів, ми самі готові в цьому прийняти участь, ми готові також принести якісь наші гроші для того, щоб забезпечити нормальну ситуацію з постачаннями, але давайте це зробимо цивілізовано".

Мєдвєдєв зазначив, що ідея газового консорціуму "не померла". "Давайте це зробимо, якщо ми відчуємо, що Україна не здатна платити", - додав глава російської держави.

На думку російського лідера, однією з причин січневої газової кризи стала відсутність в енергетиці "добротної правової бази" для того, щоб врегулювати проблеми. У зв'язку з цим Мєдвєдєв пообіцяв представити на квітневому саміті G20 в Лондоні або літньому саміті G8 в Італії свої пропозиції по новій Енергетичній хартії.

Президент РФ нагадав, що Україна в найближчі дні повинна заплатити 400 млн. доларів за поставлений в лютому газ. У випадку, якщо цього не трапитися, контракт передбачає перехід на авансову систему розрахунків. Як відомо, за новим контрактом на постачання газу до України крайній термін розрахунків за сировину для "Нафтогаза України" - 7-е число (включно) місяця, наступного за місяцем постачання.

Читайте також:

"Нафтогаз" обіцяє вчасно заплатити "Газпрому"

"Газпром" готується відключити Україні газ 8 березня

Київ є найбільшим в країні боржником за газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: