Росія та ЄС підписали протокол про транзит

Російський варіант документу передбачає "дзеркальну" присутність фахівців двох країн на території України і РФ.

В суботу, 10 січня, Росія і Євросоюз підписали протокол про створення контрольного механізму за транзитом російського газу через територію України.

Документ з російського боку підписали віце-прем'єр Ігор Сєчин і глава "Газпрому" Олексій Міллер, а з боку головуючої в ЄС Чехії - міністр промисловості і торгівлі Мартін Ржиман, а також комісар ЄС з енергетики Андріс Пієбалгс.

Нагадаємо, РФ 7 січня припинила постачання транзитного газу до Європи через територію України.

Москва звинуватила Київ у крадіжці газу та заявила, що буде готова відновити постачання після того, як до роботи в РФ та Україні приступить міжнародна експертна моніторингова комісія у складі представників "Газпрому", "Нафтогазу України", профільних міністерств обох країн, компаній - одержувачів російського газу в Європі і незалежної моніторингової організації.

Коли Україна підпише протокол, поставки газу до Європи поновляться. Вчора Юлія Тимошенко повідомила, що Україна готова підписати протокол, запропонований Росією.

Втім, потім МЗС заявило, що умови Росії щодо створення міжнародної експертної комісії для контролю за транзитом газу є неприйнятними.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: