Росія та Євросоюз розпочали війну за Україну

Аналітики ввжають, що 2011 буде роком конкуренції за Україну між Євросоюзом і Росією. І хто буде швидше і спритніше діяти, той і отримає український внутрішній ринок.

Заява першого віце-прем'єр-міністра - міністра економічного розвитку і торгівлі Андрія Клюєва про завершення підготовки нової угоди про зону вільної торгівлі з країнами СНД до січня-лютого слід розглядати як сигнал Брюсселю про наявність у офіційного Києва альтернативи співпраці з ЄС у вигляді партнерів в СНД.

Таку думку висловив аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач.

"Нинішній рік буде роком конкуренції за Україну між Євросоюзом і Росією. І хто буде швидше і спритніше діяти, той і отримає український внутрішній ринок і ресурси для свого інтеграційного проекту", - упевнений він.

Експерт також нагадав, що в січні 2011 року очікується ключовий раунд переговорів з європейською стороною щодо зони вільної торгівлі України-ЄС. За його словами, заявою про намір долучитися до зони вільної торгівлі в рамках СНД Київ заздалегідь попередив, що на поступки більше не піде, і очікує поступок від Брюсселя.

Разом з тим Володимир Горбач вважає, що в ідеалі Україна була б вигідна зона вільної торгівлі і з ЄС, і з СНД. Але ринки Євросоюзу "на кілька порядків більш ємкі і різноманітні, ніж сировинні ринки країн СНД".

На його думку, "надважливими" є умови, на яких будуть укладені угоди з обома сторонами. У випадку з СНД експерт нагадав про послідовне вилучення Росією з подібних угод енергоносіїв, які є ключовим товаром для України, а також обмеження доступу українських продуктів та інших товарів на російські ринки.

Як повідомлялося, раніше Андрій Клюєв заявив, що Україна може підписати договір про зону вільної торгівлі з країнами Союзу незалежних держав у січні-лютому 2011 року.

Читайте також:

Уряд планує інвестувати в економіку більше 100 мільярдів

МЗС: Європа не хоче безвізового режиму з Україною

Янукович "без зайвого галасу" приєднає Україну до Євросоюзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: