Москва: в Осетії воювали українці і американці

Слідчий комітет при прокуратурі (СКП) Росії має в своєму розпорядженні дані про те, що на стороні Грузії під час подій в Південній Осетії у серпні цього року воювали найманці, повідомив глава СКП Олександр Бастрикін.

Бастрикін повідомив, що на стороні грузинської армії воювали американські, українські, турецькі і чеські найманці. За його словами, участь зарубіжних найманців в грузинській армії підтверджують численні свідчення очевидців, які були допитані після серпневих подій.

Також Бастрикін сказав, що вони "одержали неспростовні докази участі в цих подіях представників української націоналістичної організації УНА-УНСО". За його словами, це підтверджують особисті речі, фотографії, польова форма, записники бійців, знайдені в селі Очабеті Цхінвальського району.

СКП РФ у зв'язку з подіями в Південній Осетії порушив кримінальну справу за статтею убивство та геноцид і визнав постраждалими більше 5 тисяч людей.

Нагадаємо, що раніше Грузію у використанні іноземної військової сили звинувачувала південноосетинська сторона. Цхінвалі, зокрема, стверджував, що має в своєму розпорядженні документи, які підтверджуючі причетність до участі в грузинській агресії українських націоналістів, а також присутність на місці конфлікту іноземних інструкторів.

Олександр Бастрикін відзначив, що слідство у справі про грузинську агресію проти Південної Осетії має намір розширити склад злочинів, які будуть інкриміновані винуватцям ще на чотири статті кримінального кодексу. Як повідомив Олександр Бастрикін, зараз продовжується пошук доказів по двох складах злочинів - вбивство і геноцид.

Проте в перспективі, можливо, у фабулу звинувачення будуть включені, зокрема, склади злочинів, що передбачають відповідальність за "планування, підготовку, розв'язання агресивної війни", "застосування заборонених засобів і методів ведення війни", "найманство", "напад на осіб або установи, які користуються міжнародним захистом".

Під час розслідування були знайдені докази використання заборонених методів ведення військових дій, зокрема проти мирного населення, застосування бойових засобів і озброєнь, заборонених міжнародними конвенціями, зокрема касетних боєзарядів, заявив Бастрикін. У СКП також заявили, що знайшли докази закидання підвалів гранатами, знущання над тілами загиблих російських військовослужбовців.

Нагадаємо, у серпні на території Абхазії і Південної Осетії розгорнулися військові дії між Грузією і Росією. Бойові дії завершилися після підписання мирного плану Медвєдєва-Саркозі. Після цього в проблемні регіони прибули представники ОБСЄ для спостереження за дотриманням мирної угоди.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: