Росія утилізує авіатехніку в Україні

Держдума Росії ратифікувала міжурядову угоду з Україною про ліквідацію і порядок повернення авіатехніки.

Держдума в п'ятницю ратифікувала міжурядову угоду з Україною про ліквідацію і порядок повернення авіатехніки, яка знаходиться на ремонтних підприємствах міністерств оборони двох країн.

Відповідно до документа, передбачається ліквідація російської авіатехніки і іншої списаної техніки, що знаходиться на ремонтних підприємствах України, повернення в РФ демонтованих агрегатів і авіадвигунів для подальшого використання, а також заміна російських авіадвигунів на українські і навпаки. 

Як наголошується у висновках комітету у справах СНД, угода прийнята з метою утилізації важких бомбардувальників-носіїв ядерної зброї, що знаходяться на території України і підпадають під дії договору між СРСР і США від 31 липня 1991 року. 

Відповідно до документа, уточнені переліки авіатехніки, які підлягають ліквідації на території України, демонтажу і взаємному поверненню. Авіатехніка повертатиметься другій стороні без стягування митних платіжок. 

В комітеті відзначили, що документ є одним з перших міждержавних договорів, які регулюють питання військово-технічної співпраці між Україною і Росією.
З одного боку, угода спрямована на скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь і забезпечує неядерний статус України, з іншого боку - вона відповідає потребам РФ в запасних частинах для літаків і гелікоптерів, що стоять на озброєнні ВВС Росії. 

Разом з тим, вважають у комітеті, в документі не відображені питання контролю російською стороною за можливим нецільовим використанням авіатехніки, яка підлягає утилізації і реалізації на території України. Ратифікація угоди дозволить заповнити дану прогалину і створити, відповідно до російського законодавства, правову основу контролю за його виконанням, виключаючи нецільове використання авіатехніки. Ратифікація документа відповідає потребам національної безпеки Росії, підкреслюють в комітеті у справах СНД.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: