Росія вдарила по Києву після паузи: експерт назвав мету ворога
Зокрема, по столиці окупанти випустили "Кинджал".
Ракетний удар по Києву. / © Associated Press
Цієї ночі армія Російської Федерації здійснила комбіновану атаку на Київ та область: спочатку окупанти запустили Shahed, а потім — ракети. Росіяни здійснили удар по столиці після тривалої паузи.
Чому РФ вдарила по Києву після паузи, в коментарі "РБК.Україна" розповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.
Експерт каже, що виникає цікаве запитання — чому росіяни атакували столицю України, адже "вони пересвідчилися неодноразово, що в Києві потужна ешелонована ППО". Втім, за його словами, Росія могла націлитися на Київ з кількох причин.
"Прорвати її (ППО — Ред.) важко. Особливо якщо завдавати удару обмеженим боєкомплектом, а він цього разу був таким. Тобто тут навіть і не йшлося про прорив ППО столиці. Тому цілком можливо, що це було випробування. Вони намагалися таким чином дізнатися, які із систем присутні зараз в Києві", — вважає Коваленко.
Він пояснив: ракети Х-101 збиваються всіма системами малого/середнього радіуса дії, які українські сили ППО використовують. Натомість знищити "Кинджал" може тільки Patriot або SAMP-T.
"Можливо, вони таким чином намагалися з'ясувати місце розташування цих систем, або — чи не змінилися вони, чи взагалі вони зараз є біля Києва", — пояснив Коваленко.
Нагадаємо, вночі РФ потужно вдарила крилатими ракетами і дронами. Зокрема, росіяни застосували один "Кинджал" та чотири крилаті ракети Х-101/Х-555. ППО знищила всі цілі.
Зокрема, країна-агресорка РФ здійснила потужний комбінований удар по Києву. Повітряна тривога тривала майже дві години. За попередніми даними, в столиці минулося без постраждалих та руйнувань.