Росія видасть свою версію історії України

Російські історики викладуть власне бачення української державності, Переяславської ради, революції 1917 року та національних рухів.

В середині наступного року може бути видана російська версія історії України. Про це заявив директор Інституту загальної історії РАН, академік Олександр Чубар'ян.

"Мої колеги з Інституту історії висловили бажання видати нашу версію історії України. Зараз рукопис готовий. До середини наступного року книжку буде видано. Потрібно ще експертизу провести", - розповів Чубар'ян 28 жовтня.

Він повідомив, що його колеги давно співпрацюють із українськими істориками. "Раніше були видані "Нариси історії Росії", написані нашими колегами й перекладені на українську мову. Потім "Нариси історії України" були переведені на російську і видані в нас. Тепер ми вирішили створити таку книгу. Я її не читав, однак не думаю, що щодо неї будуть скандали. Зрештою, можна давати різні точки зору на одне питання", - сказав Чубар'ян.

Він зауважив, що розбіжності в думках в українських і російських істориків існують щодо питання походження державності, оцінки Переяславської раді, оцінки революції 1917 року та національних рухів.

Чубар’ян також повідомив, що зараз ведеться активна робота зі створення російсько-українського навчального посібника для вчителів історії.

"Учора ми обговорювали з українськими колегами можливі схеми. Ми готові запропонувати 25 тем, вони підготували близько 20. Досить важко було підібрати теми, поки ми намітили перший модуль - "Повсякденне життя Росії й України у XX столітті". Він включатиме культуру, науку, освіту. Але поки ця тема не затверджена", - підкреслив Чубар’ян.

Він додав, що поки що немає домовленості про те, "у якому обсязі буде книга, як її писати".

Як відомо, Росія неодноразово закликала Україну переписати підручники історії і створити фактично нову концепцію викладання історії України в школах.

Зокрема, депутат Державної думи РФ від партії "Єдина Росія" Сергій Марков заявив, що вважає "важливим завданням" "різку, радикальну зміну підручників історії в сучасній Україні", бо, на його думку, "вони сфальсифіковані".

27 жовтня Україна й Росія створили робочу групу з розробки спільного навчального посібника для вчителів історії. Крім того, українська та російська сторони спільно розроблять підручники з природничих і точних дисциплін.

Аналітика по темі:

Історія з грифом "Секретно": У пошуках могили героя-2

Танго Рамзан

Малєнькіє сраженія єдіного народа

Читайте також:

Кримським школярам вручили російські підручники

Табачник з росіянами перепишуть не лише історію, а й решту підручників

Третина українців виступила за державний статус російської мови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: