Російські спецслужби залишили Севастополь

З Севастополя виїхали усі співробітники російської контррозвідки.

Співробітники Федеральної служби безпеки (ФСБ), що працюють на Чорноморському флоті Російської Федерації (ЧФ РФ), залишили територію України. З Севастополя виїхали усі співробітники російської контррозвідки, окрім двох, які в даний момент знаходяться за кордоном, несучи службу на кораблях ЧФ РФ.

За деякими даними, російська сторона просила не розголошувати факт виїзду співробітників ФСБ РФ. "І позиція голови СБУ – виконати цю обіцянку", - розповіло джерело у ЧФ РФ.

Низка ЗМІ починаючи з 1 грудня з посиланням на джерело в російських силових структурах повідомляла про те, що офіцери ФСБ залишають територію України. Проте на той час Севастополь залишило лише командування особливого відділу, а оперуповноважені завершували "закривати документацію". За попередньою інформацією, офіцери ФСБ, що проходили службу в Севастополі, будуть переведені до Новоросійська.

Нагадаємо, глава СБУ Валентин Налівайченко ще влітку заявив про те, що 19 офіцерів ФСБ, які займаються контррозвідувальною діяльністю, повинні залишити територію України. Російська сторона заперечувала, що подібні вимоги СБУ суперечать договору про базування ЧФ у Севастополі.

Російські контррозвідники знаходилися в Україні відповідно до окремого пункту договору про базування ЧФ РФ і забезпечували безпеку російських моряків. Тепер ця функція буде покладена на підрозділи військової контррозвідки СБУ в Севастополі і Сімферополі. Водночас командувач Чорноморським флотом віце-адмірал Олександр Клєцков заявив, що не допустить українських контррозвідників на кораблі і в частини флоту.

Читайте також:

Росія забирає своїх розвідників з Криму

СБУ: у російських спецслужб є півтора місяці, щоб залишити Крим

Україна повним ходом виганяє шпигунів

Російські спецслужби не збираються залишати Крим

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: