Росія відмовила у в'їзді українському правозахиснику

Правозахисника, який їхав до Пермської області, щоб відвідати музей історії політичних репресій і тоталітаризму, прикордонники зняли з потягу й вислали назад до України.

Росія відмовила у в'їзді координатору програм Харківської правозахисної групи, колишньому в'язню сумління радянських таборів Василю Овсієнку. Про це 23 липня повідомив глава української Гельсінської спілки Євген Захаров.

"Опівночі з 22 на 23 липня в Брянську з потяга № 42, який ішов на Москву, російські прикордонники зняли і спровадили назад в Україну Василя Овсієнка, координатора програм Харківської правозахисної групи, колишнього в'язня сумління, який відсидів в радянських таборах та тюрмах 14 років", - повідомив Захаров.

"Його прізвище виявилося у списку осіб, яким заборонено в'їзд у Російську Федерацію", - додав він.

За словами правозахисника, Овсієнко їхав у село Кучино Пермської області, у музей історії політичних репресій і тоталітаризму, який з 1995 року діє в приміщенні колонії особливого суворого режиму ВС-389/36.

"Там він перебував у 1981-87 рр., там загинув Василь Стус, там каралися Олекса Тихий, Юрій Литвин, Валерій Марченко, Левко Лук'яненко, Михайло Горинь, Іван Кандиба, Іван Сокульський, Іван Гель та інші українські правозахисники", - розповів Захаров.

Овсієнко є членом ради музею і був запрошений на Міжнародний громадянський форум, мав намір взяти участь у дискусіях "Распад СССР. Плюсы и минусы", "Трагедия русской деревни", "Незавершенная история", "Какая нам нужна правозащита?", "Мир несвободы и культура". Віз для музею книжки колишніх в'язнів Кучино, рушник, щоб пов'язати його на хресті, що стоїть на могилах в'язнів.

"Ймовірно, що російські спецслужби відстежують публікації українських правозахисників і знаходять у них небажані для путінської "демократії" речі, наприклад, у статті "Актуальні цитати". Про музей "Пермь-36" дивіться статтю Василя Овсієнка "Музей у Кучино - совість Росії", - зазначив Захаров.

Нагадаємо, 12 липня російська влада оголосила про скасування заборони на в'їзд громадян України. В повідомленні уряду РФ наголошувалося, що російська сторона виходитиме з того, що відмова від практики так званих "чорних списків" відповідає новому характеру відносин між Москвою та Києвом.

Нагадаємо, у квітні голова МЗС України Костянтин Грищенко заявив, що з українського боку по відношенню до РФ так званих "чорних списків" немає.

Читайте також:

Українці перетинатимуть кордон з допомогою магнітної картки

Росія скасувала "чорні списки" для українців

Україна зняла заборону на в'їзд скандальному російському журналісту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: