Росія не відкрила Україні архіви про Голодомор

Розслідувана СБУ справа про Голодомор 1932-33 років, на сьогодні перебуває у завершальній стадії.

Російська Федерація незважаючи на численні прохання відмовилась надати Україні архівні документи, які стосуються Голодомору 1932-33 років. Про це повідомив керівник департаменту архівного забезпечення Служби безпеки України Володимир Вятрович, коментуючи резонансне розслідування СБУ справи про Голодомор.

"На жаль практично немає співпраці з Російською Федерацією в цій сфері. Хоча ми неодноразово зверталися за документами, які могли б додатково пролити світло на питання, які стосуються Голодомору", – сказав Вятрович.

"Крім того, весною цього року СБУ виступила з ініціативою підписання спеціальної угоди в архівній галузі. Аналогічні угоди в нас є з нашими польськими та чеськими колегами. Готуємо з литовськими та угорськими. На жаль ми отримали негативну відповідь з Російської Федерації, що така угода не вважається доцільною", - сказав Вятрович.

Він зазначив, що справа про геноцид українського народу, влаштований шляхом Голодомору в 1932-33 роках в Україні, на сьогодні перебуває у завершальній стадії.

За словами Вятровича, кілька днів тому відбулася зустріч за участю президента України, генерального прокурора, представників СБУ та експертів. Під час зустрічі повідомили, що впродовж тижня ця справа буде завершена і її передадуть до Генеральної прокуратури, яка направить документи до суду.

Нагадаємо, за оцінками СБУ, жертвами Голодомору 1932-33 років стали понад 10 млн людей у 18 регіонах України. Під час розслідування були знайдені й розсекречені більше 3,5 тисяч документів, зокрема підписані Сталіним, у яких є прямі вказівки на здійснення геноциду. Усього в Україні встановлено більше 3,5 тисяч місць масових поховань жертв Голодомору, з них додатково виявлено під час розслідування 857 таких місць.

Читайте також:

СБУ оцінила втрати України від Голодомору у 10 млн людей

Держревізор: на меморіалі жертвам голодоморів "відмили" мільйони гривень

ПАРЄ не визнала Голодомор геноцидом українців

Замість метро в Києві добудують пам'ятник жертвам Голодоморів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: