Росія відмовилась проводити морський кордон з Україною

Кремль не хоче визнавати кордон з Україною, який було встановлено ще за радянських часів. Переговори тривають, але жодна зі сторін не поступається позиціями.

Посол України в Росії Володимир Єльченко заявив, що в переговорах щодо кордону між країнами в Азовському морі та Керченській протоці зрушень немає. Російська сторона вимагає зовсім не проводити кордон у протоці.

"Тут, на жаль, великого прогресу немає. Річ у тому, що сторони залишаються на своїх позиціях", - сказав посол.

Він пояснив, що Україна хоче, щоб в Азовському морі і Керченській протоці був оформлений кордон на основі міжреспубліканської адміністративної лінії кордону в колишньому СРСР.

"Росію такий підхід не влаштовує, вони кажуть, що адміністративний кордон існував на картах лише візуально, і цей розподіл не мав за собою ніякої юридичної основи. Російська сторона наполягає на спільному використанні протоки, тобто не ділити її зовсім, не проводити кордон", - заявив дипломат.

За інформацією Єльченка, є пропозиції з приводу розподілу Керченської протоки на "зони відповідальності".

"Але знову-таки - без проведення лінії держкордону це все виглядатиме дуже віртуально. Сказати, що на це є згода двох сторін - це дуже оптимістично", - додав дипломат.

Єльченко також повідомив, що 10 грудня пройде зустріч глав МЗС Росії і України - Сергія Лаврова і Костянтина Грищенка. За його словами, серед питань, які обговорюватимуться, - делімітація. "Міністри обговорять графік цієї роботи наступного року", - повідомив посол.

Як відомо, Україна та Росія намагаються розділити Керченську протоку з 1996 року. Конфліктність питання полягала в тому, що позиція української сторони ґрунтується на радянських картах, де лінія кордону між Кримською областю УРСР і Краснодарським краєм РРФСР проходила по середині між їхніми берегами.

В цьому випадку штучно виритий у мілководній протоці Керч-Єнікальський канал, яким судна проходять до кількох російських портів Азова, відійшов би Україні. Російська сторона з цим не згодна й пропонує провести кордон по середині судноплавного фарватеру.

Читайте також:

 Москва запропонувала три варіанти делімітації Керченської протоки

 Україна та Росія побудують міст через Керченську протоку

Румунія приєднає до себе Молдову та наблизить Україну до ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: