Росія відмовилася давати пільги співвітчизникам в Україні

Російське МЗС викрило "провокаторів" - фонд "Росіяни", який обіцяв видавати співвітчизникам в Україні "картки росіянина", що гарантують пільги.

Фонд "Росіяни" оголосив 9 липня про початок видачі "карти росіянина" для російських співвітчизників, які проживають за кордоном, в першу чергу - в Україні. У Міністерстві закордонних справ РФ заявляють, що ініціатива фонду є провокацією.

Президент фонду "Росіяни" генерал-майор у відставці Леонід Шершнєв повідомив, що на першому етапі "карта росіянина" видаватиметься в першу чергу громадянам України, Казахстану, Молдови і країн Балтії.

Цей документ дозволить подолати роз’єднання "російського народу" і буде першим етапом налагодження діалогу Російської держави з російським зарубіжжям у практичній площині. Він зазначив, що на даному етапі "карта росіянина" буде нормативно-етичним документом, який забезпечує моральну підтримку російським співвітчизникам за кордоном.

Голова правління фонду "Росіяни" Вячеслав Рудников повідомив, що "карта росіянина" видаватиметься в спеціальних центрах на підставі заповненої анкети і співбесіди з людиною, яка хоче одержати цей документ. Водночас, він зазначив, що такі центри ще не створені, але висловив надію, що їх буде "десятки і сотні", в першу чергу, в Україні.

В свою чергу, офіційний представник МЗС РФ Андрій Нестеренко запевнив, що "провокаційна акція фонду "Росіяни" роз’єднує співвітчизників за національною і релігійною ознакою".

Він додав, що через цю ініціативу серед російських співвітчизників з`являється очікування на одержання різноманітних пільг від Росії. А це дозволяє відомим колам у країнах, де планується видавати так звану "Карту росіянина", звинуватити Росію у створенні п`ятої колони, зазначив представник МЗС.

"Жодні громадські організації не мають права самостійно визначати статус взаємин Російської держави з тими, кого вона вважає своїми співвітчизниками, які мешкають за кордоном", - наголосив Нестеренко.

Він також розповів, що у даний час іде робота над узгодженням змін до Федерального закону з державної політики РФ стосовно співвітчизників за кордоном.

Потім законопроект буде винесений на розгляд уряду РФ. За його словами, остаточно питання про документування співвітчизників і надання їм пільг в підготовленому законопроекті не передбачається, це питання буде вирішене в рамках подальших конституційних процедур.

Чиатйте також:

Росія порівняла Чорноморський флот з "яйцями"

Грузія стверджує, що Росія ввела до Абхазії спецназ та журналістів

Росіяни найбільше бояться кризи, алкоголізму й НАТО

Віктор Бут: я став заручником західних легенд про ворожих росіян

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: