Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія відмовилася від усіх домовленостей з Україною щодо Савченко й інших політв'язнів - МЗС

"Росія зайняла позицію "ні - тому що ні", наголосив посол з особливих доручень Дмитро Кулеба.

Росія відмовилася від будь-яких домовленостей з Україною щодо льотчиці і народного депутата Надії Савченко, а також інших політв'язнів.

Про це повідомив посол з особливих доручень МЗС Дмитро Кулеба сьогодні, 11 березня, на прес-конференції, передає "Інтерфакс-Україна".Домогтися їх звільнення можна тільки за допомогою міжнародного тиску, наголосив він.

"Якщо ми починали з розуміння, що (з РФ) можна домовитися, знайти компроміси і форми, то зараз ми знаходимося на позиції, що тільки всеосяжний системний і безперервний тиск і знаходження питання Савченко та інших політв'язнів у порядку денному всіх переговорних процесів - це шлях до перемоги", - сказав Кулеба.

"Росія зайняла позицію "ні - тому що ні". Значить, нам треба створювати такі дипломатичні комбінації і міжнародні обставини, в яких звільнення Савченко та інших політв'язнів будуть в інтересах самої РФ", - зазначає дипломат.

Кулеба запевнив, що від президента України до послів в різних державах світу "звільнення політв'язнів є не тільки професійним, а й моральним зобов'язанням".За словами дипломата, робота щодо їхнього звільнення ведеться на трьох рівнях.

"Перший - політичний: ми тримаємо цю проблематику в порядку денному всіх переговорів. Другий - юридичний: взаємодія з адвокатами. Третій - публічний: ці імена повинні бути постійно на слуху", - сказав Кулеба.

Зокрема, з іноземними послами в Україні провели зустріч родичів політв'язнів.

"Ми працюємо вже не тільки на дипломатичному, а на емоційному рівні: тому що коли виступала мама Геннадія Афанасьєва, не стримуючи сліз, вже самі іноземні дипломати були емоційно зарядженими", - сказав Кулеба.

10 березня Міністерство юстиції України звернулося із запитом до Російської Федерації щодо передачі Україні незаконно засуджених політв'язнів Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва, Юрія Солошенка. У Росії відповіли, що термін розгляду документів становить 30 днів, а остаточне рішення про передачу засудженого відповідно до російського законодавства буде ухвалюватися в судовому порядку.

Відео Росіяни тримають за гратами щонайменше 29 українських політв'язнів

Нагадаємо, ростовський суд виніс вирок українському режисеру Олегу Сенцову - 20 років за ґратами. Активіста Олександра Кольченка засудили до десяти років ув'язнення. Українців звинуватили у плануванні терактів у окупованому росіянами Криму.

Геннадій Афанасьєв був одним з ключових свідків звинувачення у справі Сенцова та Кольченка, однак зрештою він відмовився давати свідчення проти них і заявив, що раніше говорив під тиском.

Афанасьєв та інший фігурант справи Олексій Чирній, за версією слідства, були членами "терористичної групи" в Криму, нібито створеної Сенцовим. Після затримання обидва уклали угоду зі слідством, їхня справа розглядалася в закритому режимі, обидва отримали по сім років позбавлення волі.

Засудженого в Росії 73-річного українця Юрія Солошенка відправили на етап в Нижній Новгород. Його визнали винним у шпигунстві.

Залиште свій коментар

Вибір редакції