Росія відмовилася виконувати газові домовленості

Росія не визнає протокол про моніторинг газопостачання, який підписала Україна. Київ погодився на новий документ.


Росія не визнає підписаний Україною протокол про транзит російського газу до Європи, заявив Дмитро Медвєдєв на зустрічі з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим.

"Інакше, як знущання над здоровим глуздом і порушення раніше досягнутих домовленостей не можу назвати подібні обмовки і додатки до них. Ці дії, по суті, спрямовані на зрив наявних угод з контролю за транзитом газу, вони носять явно виражений провокаційний і деструктивний характер", - сказав Медвєдєв.

Він доручив уряду РФ не застосовувати цей документ доти, доки ці заперечення не буде знято.

Що саме не влаштовує Росію в газовому протоколі пояснив Путін у телефонній розмові з Міреком Тополанеком.

Путін підкреслив, що українське доповнення до протоколу з російською стороною не обговорювалося, перекручує саму сутність документу про міжнародний контроль за транзитом російського газу через територію України, а також обтяжує існуючу проблему питаннями, які не мають до неї ніякого відношення.

У зв`язку з цим Путін запропонував направити до уряду Росії протокол, підписаний представниками України без всяких доповнень і обмовок.

У свою чергу прем`єр-міністр Чехії висловив думку, що українська декларація не є складовою частиною протоколу про транзит російського газу, а лише відображає думку української сторони.

Представник Єврокомісії Ферран Таррадельяс Еспуні повідомив, що Україна погодилася ще раз підписати "Протокол по міжнародному контролю за транзитом російського газу через територію України європейським споживачам", але вже без яких-небудь доповнень.

"Угода буде підписана без рукописного доповнення, яке Москва вважає неприйнятним", - сказав він. За його словами, Тимошенко погодилася відділити односторонню українську заяву від основного документа, підписаного сторонами.

Він також додав, що в Єврокомісії продовжують вважати, що заява української сторони ніяк не впливає на положення документа, узгодженого між Росією, Україною та Євросоюзом.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: