Росія відмовляється від українських РЛС

Держдума РФ має намір денонсувати угоду з Україною про використання засобів системи попередження про ракетний напад.

РЛС Волга
Lenta.ru
Росія вважає за доцільніше побудувати радіолокаційні станції на своїй території замість використовувати українські.
Держдума Росії до кінця скликання може розглянути законопроект "Про денонсацію угоди між РФ і Україною про засоби системи попередження про ракетний напад і контроль космічного простору".

Комітет з безпеки палати на засіданні в середу рекомендував підтримати урядовий законопроект, розглянувши його в листопаді.

Міжурядову угоду з Україною про засоби систем попередження про ракетний напад було підписано в лютому 1997 року, ґрунтуючись на угоді між державами-учасниками СНД в цій сфері.

Відповідно до рішення керівництва країни, ухваленому 2004 року, було пророблено подальше використання об'єктів попередження про ракетний напад (СПРН), розташованих на території України (вузли Мукачеве й Севастополь). Укладено угоду між Міноборони Росії й національним космічним агентством України про оплату поточних експлуатаційних витрат на утримання вказаних вузлів у обсязі 1,3 мільйони доларів. Оплата здійснюється своєчасно в узгодженому порядку.

Враховуючи, що технічні ресурси вузлів закінчилися 2005 року, і внесок вузлів у вирішення завдань СПРН є мінімальним, Міноборони РФ зробило основний акцент на використанні вузлів, розташованих на території Росії (Мурманськ, Печора, Іркутськ) і будівництві нових об'єктів СПРН (Армавір і Лехтусі).

У пояснювальній записці до документу наголошено, що ситуація посилюється ще й тим, що Україна практично самоусунулася від виконання зобов'язань з підтримки в постійній готовності вузлів Мукачеве й Севастополь. Зросли інтенсивність і тривалість перешкодної дії на вузол Севастополь, триває несанкціоноване відключення вузла Мукачеве, йдеться в повідомленні агенцїі "РИА Новости".

В умовах, що склалися, російська сторона вважає за доцільне відмовитися від використання РФ цих об'єктів на території України, йдеться в поясненні.

Відповідно до положень угоди, її може денонсувати будь-яка сторона з попередженням за 12 місяців.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: