Росія: відсутність газових штрафів для України – добра воля Путіна

Росія не збирається змінювати умови газового контракту з Україною, вистражданого обома країнами. А незастосування штрафів називає економічною допомогою Києву.

Росія вважає незастосування штрафних санкцій до України за недобір газу "економічною допомогою Києву у важкий момент" та "жестом доброї волі".

Про це заявив прес-секретар прем'єра Росії Дмитро Пєсков.

"Це допомога сусідній Україні у важкий момент", - заявив він.

"Про зміну умов контракту мова не йде. Контракт занадто дорогий для нас усіх, він вистражданий обома сторонами, докладені неабиякі зусилля і це контракт, що забезпечує з нового року перехід наших взаємин повністю на ринкові відносини. Тобто ми повністю посадимо все на основу формули. Саме про це і йшла мова (у Гданську)", - підкреслив Пєсков.

Він також зазначив, що при переході на формулу повністю, "без якихось знижок, застережень, транзит також буде розраховуватися за цією формулою".

"Тому зараз говорити, що оплата транзиту буде складати стільки-то, напевно, невірно. Тому що точно зараз вгадати параметри неможливо. Очевидно, що вони будуть мінятися відповідно до економічної кон'юнктури, відповідно до ринкових цін на цілий ряд нафтопродуктів з використанням якихось коефіцієнтів", - сказав прес-секретар російського прем'єра.

Нагадаємо, 4 вересня НАК "Нафтогаз України" розрахувалася з російським "Газпромом" за поставки газу у серпні.

Україна заплатила за спожитий у серпні російський газ 667 мільйонів доларів.

В той же час, за липневі поставки газу Україна заплатила 605 мільйонів доларів. При цьому, за даними "Нафтогазу", фізичний обсяг поставок блакитного палива в липні та серпні був приблизно однаковим - 3,3 мільярда кубометрів.

Читайте також:

Україна пообіцяла МВФ підвищити ціни на газ з 1 жовтня

"Нафтогаз" розрахувався з Москвою за серпневий газ

Україна сподівається купувати туркменський газ в обхід Росії

Уряд знизить ціни на газ для священиків 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: