Росія викидає мільярди на військові проекти через недовіру до України

РФ продовжить будувати в Краснодарському краї власного універсального авіаційного тренажерного комплексу, щоб тренування ВПС не залежали від розташованого в Криму комплексу НИТКА.

Невпевненість російського керівництва в стабільності нинішньої влади в Україні, з приходом якої двосторонні відносини тільки почали налагоджуватися, примушує РФ відмовитися від повноцінної військової співпраці з цією країною. У результаті Росія витрачає небачені суми на військові об'єкти, які можна за набагато менші гроші орендувати в сусідів, пише російське видання "Независимая газета".

Зокрема, РФ продовжить будівництво в Єйську (Краснодарський край) власного універсального авіаційного тренажерного комплексу, щоб тренування ВПС не залежали від розташованого в Криму комплексу НИТКА (Наземний випробувальний тренувальний комплекс авіаційний), заявив днями головком ВМФ Росії адмірал Володимир Висоцький.

Комплекс НИТКА був побудований у 1983 році на аеродромі Новофедорівка біля міста Саки в Криму. Після розпаду СРСР Росія щорічно платила Україні 500 тисяч доларів за оренду комплексу, а також за свій рахунок ремонтувала все устаткування. Українським військовим комплекс у будь-якому випадку не знадобився б, оскільки в них на озброєнні немає авіаносців, зазначає видання.

Проте в 2008 році українська влада відмовилася дозволити російським льотчикам тренуватися в комплексі, незважаючи на передоплату за оренду. Відмова була пов'язана з російсько-грузинським конфліктом. Видання нагадує, що восени 2009 року Україна заявила про свій намір здати комплекс в оренду Китаю.

У березні 2010 року стало відомо, що у зв'язку з потеплінням в російсько-українських відносинах після обрання Віктора Януковича президентом, тренування російських льотчиків в Криму поновляться.

При всій нестабільності в зовнішній політиці України по відношенню до РФ будівництво власної навчально-випробувальної бази в Єйську обійдеться в багато разів дорожче, ніж оренда української. Так, якщо враховувати, що на єйський комплекс виділяється близько 15 млрд рублів, то можна підрахувати, що цих грошей вистачило б більш ніж на 100 років експлуатації НИТКА в Криму, зазначає "Независимая газета".

Колишній командувач Чорноморським флотом, депутат Держдуми адмірал Володимир Комоєдов вважає реалізацію цього проекту "Великою дурістю": "У нас лише один авіаносець. Будівництво інших у найближчі 10 років не передбачається. Навіщо витрачати гроші на об'єкт, який вже є в Криму? Тим більше стосунки з Україною нормалізувалися. Тут багато що незрозуміло". Він вказує на необхідність вибудовування нових стосунків зі своїми партнерами, які не залежали б від політичної орієнтації керівництва сусідньої країни.

НИТКА - не єдиний проект, який піддають критиці, називаючи непотрібним для Росії. Так, голова ради директорів ВАТ Motor Sich (Запоріжжя, Україна) В'ячеслав Богуслаєв розповів про розгортання в Гатчині в Ленінградській області і в підмосковній Дубні підприємств, які робитимуть українські двигуни для вертольотів і крилатих ракет.

Проте річ у тому, що у російських фахівців немає досвіду викруткової зборки таких двигунів, оскільки їх завжди постачав український Motor Sich. "Потрібно створювати власне виробництво авіадвигунів від гвинтика до повного виробу в Росії або зробити так, щоб Motor Sich став частиною російського ОПК", - вважає директор Центру аналізу стратегій і технологій Руслан Пухов.

Читайте також:

Україна і Росія цього року готують 24 заходи у військовій сфері

Китай скопіював російський винищувач Су-33 на основі купленого в України прототипу

Росія створить бойовий вертоліт п'ятого покоління

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: