Росія вимагатиме в Ради Європи засудити героїзацію Бандери

Росія готує резолюцію в ПАРЄ про "неприпустимість героїзації войовничих націоналістів".

Російська делегація Парламентської асамблеї Ради Європи спільно з групою європейських колег ініціюють ухвалення резолюції ПАРЄ, яка засуджує присвоєння Степану Бандері та Роману Шухевичу звання Героїв України.

Про це повідомив журналістам голова Комітету з міжнародних справ російської Держдуми Костянтин Косачов, який очолює делегацію РФ у ПАРЄ.

Підготовлений проект резолюції "про неприпустимість героїзації войовничих націоналістів" має на меті ініціювати підготовку відповідної доповіді в ПАРЄ, повідомив Косачов. На думку глави російської делегації, така доповідь може бути готова до весняної сесії Асамблеї.

"Зараза героїзації нацизму і перегляду підсумків Другої світової війни, зокрема Нюрнберзького трибуналу, розповсюджується по все більшій кількості європейських держав", - наголосив Косачов.

"У більшості випадків ці держави прикриваються вельми сумнівними формулюваннями. В Україні, наприклад, Бандера прославляється як борець за незалежність", - додав він.

Нагадаємо, президент Віктор Ющенко 22 січня оголосив про присвоєння звання Героя України посмертно керівникові Організації українських націоналістів (ОУН) Степану Бандері. В указі глави держави сказано, що Бандера був нагороджений "за силу духу у відстоюванні національної ідеї, виявлений героїзм і самопожертву в боротьбі за незалежну українську державу".

Рішення українського президента вкрай негативно сприйняла Росія. МЗС РФ назвав нагородження Бандери "одіозним" і таким, що негативно сприймається суспільством "перш за все в Україні".

Варто зазначити, що в жовтні 2007 року Ющенко присвоїв звання Героя України командиру Української повстанської армії Роману Шухевичу. Це рішення також викликало неоднозначну реакцію в суспільстві.

Читайте також:

Луганська облрада оскаржила в суді звання Героя Бандери

Кравчук: питання героїзму Бандери повинен вирішити народ

В Одесі пройде товариський суд над Ющенком і Бандерою

БЮТ: Ющенко дав Бандері звання Героя "з ненависті до Тимошенко"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: